$
נדל"ן

מטה פיקוד דרום יהפוך למתחם מסחר ואמנות

ראש עיריית באר שבע ושר הביטחון סיכמו כי הבסיס הממוקם בעיר העתיקה בבאר שבע יועבר לשדה תימן. את מקומו יתפסו מלונות וגלריות כחלק מתוכנית כוללת לפיתוחו של המתחם

שי פאוזנר ודותן לוי 10:3111.09.11

העיר העתיקה בבאר שבע צפויה לעבור בשנים הקרובות מתיחת פנים - זאת כחלק מתוכנית של עיריית באר שבע לפינוי פיקוד דרום באזור והפיכתו למתחם מסחר ובילוי. ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת התוכנית יהפכו המבנים העתיקים במתחם למלונות בוטיק, גלריות ומסעדות.

 

מטה הפיקוד עצמו עצמו

יפונה בכמה שלבים, ועל פי הערכות במערכת הביטחון, יועבר לבסיס שדה תימן, הממוקם צפונית־מערבית לבאר שבע. ההחלטה על העתקת הבסיס התקבלה לאחרונה בפגישה שקיימו ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', שר הביטחון אהוד ברק ואלוף פיקוד דרום טל רוסו.

 

פיקוד דרום נחשב לפנינה נדל"נית בבאר שבע, היות שהוא משתרע על שטח של כמה עשרות דונמים בלב העיר העתיקה. לאור אופיו הייחודי של הבסיס, מנסה העירייה לפנותו מהמתחם זה שנים ארוכות. הכוונה המקורית לעשות זאת עלתה כבר ב־1997, אז ביקש ראש העירייה דוד בונפלד משר הביטחון דאז יצחק מרדכי לפנות את הבסיס ביחד עם בסיסים נוספים מהעיר. על רקע זה פינתה מערכת הביטחון שטח אש, הממוקם בסמוך לשכונת נווה זאב בעיר. במקביל מפונה בימים אלה בסיס מחנה ורד, הממוקם בסמוך לפיקוד דרום. הבסיס שמשתרע על שטח של כ־17 דונם כולל מספר מבנים המיועדים לשימור מהתקופה העותמאנית.

 

בעיריית באר שבע השקיעו בשנתיים האחרונות כ־130 מיליון שקל בפיתוח העיר העתיקה, ולאחרונה אושר תקציב נוסף לפרויקט בהיקף של עשרות מיליוני שקלים מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל. על רקע זה, ביקש דנילוביץ' להאיץ את מהלך פינוי הבסיסים ובהם בסיס פיקוד דרום. בעיריית באר שבע מעריכים כי גם למשרד הביטחון אינטרס לפנות את הבסיס, לאור התשתיות הרעועות בו ואיום הטילים מעזה על העיר.

 

ממשרד הביטחון נמסר כי במסגרת המאמץ המתבצע לפינוי מחנות במרכזי ערים, מתקיימת עבודת מטה יחד עם צה"ל, מינהל מקרקעי ישראל והעירייה לבחינת העתקת פיקוד דרום.

 

ובצומת חטיבת הנגב: לונה פארק וחנויות על אלפי מ"ר

 

בשנים האחרונות הפכה באר שבע לעיר הקניונים של ישראל לצד ראשון לציון: שמונה מתחמי קניות כבר קיימים באזור או נמצאים בשלבי הקמה, וכעת צפוי להצטרף אליהם פארק בילוי וקניות ענק בשם City Park שיוקם בצומת חטיבת הנגב.

 

המתחם שייבנה על ידי חברת כ.א.א. השקעות בנדל"ן, הנמצאת בבעלות היזמים אילן ואריה כהן, יכלול, בין השאר, שדרת Outlet שתורכב מכ־100 חנויות על שטח בנוי של 25 אלף מ"ר וחנות של רשת שיווק בשטח של 2,500 מ"ר. נוסף על כך, יוקמו במקום עוגני תרבות ובילוי בשטח של 60 דונם שיכללו מתחם לונה פארק בשטח של כ־6,000 מ"ר.

 

המתחם יכלול פרט למרכז הופעות עם כ־1,500 מקומות ישיבה (2.5 דונם), גם חניון של 1,000 מקומות. את הפרויקט תכנן האדריכל אהוד רזיאל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x