$
נדל"ן

המינהל ומשרד הבטחון הסכימו: בסיס האנטנות בחיפה יפונה תוך שנה וחצי

ההחלטה התקבלה לאחר יותר מ-15 שנות מאבק של תושבי שכונת רמת אלמוגי; לאחר פינוי האנטנות תחל במקום בנייתם של 147 יחידות דיור

דותן לוי 12:2501.09.11

מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הביטחון סיכמו בימים האחרונים על פינוי בסיס האנטנות בחיפה בתוך 18 חודשים. סיכום זה, מאפשר למינהל להתחיל מיידית בקידום שיווק הקרקע שתפונה, עליה כבר אושרה לאחרונה תב"ע ביוזמת עיריית חיפה לבניית 147 יחידות דיור חדשות.

  

המינהל כבר החל
בהכנת תוכניות איחוד וחלוקה למתחם, ומתכונן לפרסם את המכרז עוד בטרם פינויו הסופי של המתחם. פעולה מקדימה זו תזרז את קצב הגעת הדירות החדשות לשוק, מאחר שהיא מאפשרת ליזם שיזכה במכרז להתחיל מיידית בבניית דירות המגורים מרגע הפינוי ע"י צה"ל.

 

בסיס האנטנות הוא אתר שידור צה"לי שהוקם עוד לפני קום המדינה. תושבי רמת אלמוגי ניהלו יותר מ-15 שנים מאבק באתר האנטנות, הצמוד לבית הספר איינשטיין, בטענה שהקרינה בו מסוכנת לבריאותם. במסגרת הסדר פשרה עם התושבים, נאלץ צה"ל נאלץ להפחית מאוד את רמות הקרינה, עד שהאתר נהפך בעצם ללא יעיל.

 

רמת אלמוגי נחשבת לאחת השכונות היקרות בחיפה, המשקיפה על צפון העיר ועל המפרץ. במסגרת התכנית ייבנו יחידות הדיור בשלוש שורות במורד המדרון שבין רחוב בליטנטל לרחוב יקינטון, גובהם יהיה 6-7 קומות קומות ומעליהם ייבנו עליות גג בחיפוי גגות רעפים, בהתאם לאופי הבנייה באזור זה. בנוסף, יוקם במסגרת התוכנית בניין ציבורי בשטח של 2.5 דונם ושטחים ציבוריים פתוחים בשטח כולל של כ-5 דונם כדי לספק ריאות ירוקות ושטחי ציבור הנדרשים עבור המגורים המוצעים ולצורכי האזור.

 

יונה יהב, ראש עיריית חיפה, אמר על ההתקדמות בתוכנית, כי "המאבק שאנו מנהלים עוד בהיותי חבר כנסת ועד היום היה ארוך מדי, אך התוצאה היא שבעת הזו אנו עולים לשטח עם פרויקט מהותי וחשוב לעיר. התכנון מתחשב בשכונה הקיימת ובתנאי הסביבה ומבטיח איכות חיים בסביבה ירוקה. כולי תקווה כי המינהל יקדם הוצאת מכרזים נוספים המוכנים לשיווק בעיר חיפה".

  

ערן ראובני, מנהל מחוז חיפה במינהל מקרקעי ישראל, אמר כי "פינוי מתחם האנטנות הוא הסנונית הראשונה בהסכמות בין המינהל למערכת הביטחון בשנים האחרונות, ביחס לפינוי מתחמים של הצבא בחיפה. אנחנו מקווים שסנונית זו, תוביל במהרה להבנות ביחס לפינוי בסיסים נוספים בהם מקודמות תוכניות לבניית מאות יחידות דיור על ידי המנהל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x