שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: נווה שאנן בחיפה

המתחם הוותיק בכרמל ממשיך ליהנות מעליית מחירים נאה יחסית בזכות ההשכרות לסטודנטים

שי פאוזנר 08:3801.09.11

אזור נווה שאנן בחיפה מקבץ בתוכו את השכונות הוותיקות בכרמל החיפאי. לאורך השנים נחשב האזור לשכונה אחת שהתפתחה לתתי שכונות רבות. שני חלקיו הבולטים, בין מורדות הכרמל המזרחי, רכס אבא חושי וואדי רושמיה, הם שכונת יזרעאליה ורמות נווה שאנן.

 

השכונה הצעירה ביותר היא רמות אלון. על פי נתוני מערכת המידע, המנהלת את האתר WinWin, בשכונה יש כ־60 אלף תושבים, רובם זוגות נשואים (54% בממוצע), עם ילדים (55%), חילונים, בני 35–50 פלוס.

 

 צילום: ער ןיופי כהן

 

מתחילת המאה שעברה ועד שנות השישים התיישבו בצלע הצפונית־מזרחית של הכרמל אנשי צווארון כחול ובעלי מלאכה עצמאים, רובם יוצאי מזרח אירופה וגרמניה. השכונה קמה בתחילת המאה ה־20 על שטח של 430 דונם שנרכשו על ידי חברת הכשרת היישוב בתקופת מאורעות תל חי. לכן, לא בכדי הרחוב המרכזי בה קרוי טרומפלדור, ותל חי היה שם בית הספר היסודי הראשון.

 

בהמשך, חלקיו הוותיקים של המתחם ובראשם, רמות רמז, הפכו למוקד מגורים של סטודנטים רבים. מאז אמצע שנות ה־90 החלה תנועה גדולה יותר של משקיעים לשכונה. על פי הערכות פעילי נדל"ן בחיפה כ־20% מהנכסים בשכונות

הוותיקות במתחם נמצאים בידי משקיעים שמשכירים אותם לסטודנטים.

 

במהלך העשור האחרון הואט מאוד קצב הבניה החדשה בחיפה כולה, אך במקביל עלה מאוד מספר העוזבים אותה. כך שמרו המחירים על יציבות יחסית לעליות המחירים במרכז הארץ. דווקא נווה שאנן, שמשכה לא מעט משקיעים לאורך שלושת העשורים האחרונים, שמרה על עליית מחירים נאה יחסית לשאר העיר בשל ההיצע הגדול של דירות קטנות ובינוניות בה שמתאימות מאוד להשכרה לסטודנטים הרבים בכרמל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x