שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה - כפר יונה: השכונה הצבאית

מחירי הבתים בשכונה שהעלתה את כפר יונה על מפת הנדל"ן זינקו בשנים האחרונות, אבל הם עדיין אטרקטיביים ביחס לערי השרון

בנייתה של השכונה הצבאית בכפר יונה לפני שבע שנים הצליחה להפוך עיירה רדומה ולא אטרקטיבית ליעד מבוקש, ומחירי הנדל"ן טיפסו בהתאם. השכונה משכה אליה כ־1,200 משפחות של אנשי קבע שנהנו ממחירים מוזלים דרך מועדון "חבר", ושינו את המערך הסוציו־אקונומי בסביבה. השכונה מספקת שירותים רבים, ובהם בית ספר יסודי, גני ילדים, גינה ציבורית גדולה וגישה מהירה לעורקי תחבורה ראשיים כמו כביש 6 וכביש החוף.

 

לדברי יוסי פרום, זכיין אנגלו־סכסון בכפר יונה, מחירי הדירות בשכונה הצבאית אינם היקרים ביותר בעיר, בעיקר בשל העיצוב האחיד והקר של הבתים, שתוכננו ללא גגות רעפים. הבתים היקרים ביותר, אומר פרום, ממוקמים מערבית לשדרות רבין, שם נבנתה שכונת בנה ביתך על מגרשים גדולים יותר עם בתים בעלי אופי. למרות זאת, הביקושים לבתים בשכונה הצבאית גבוהים מאוד מצד משפחות צעירות מיישובים כמו תל מונד, כפר סבא, הוד השרון ונתניה, המבקשות להמיר דירות בבתים צמודי קרקע במחירים סבירים.

 

 

מחירי הבתים בשכונה הצבאית אמנם זינקו בשנים האחרונות בעשרות אחוזים, אך בהשוואה ליישובי השרון עדיין מדובר במלאי של קוטג'ים ודירות גן וגג במחיר של דירת 4 חדרים בערים המבוקשות. כך למשל, באתר רשות המסים דווח כי דירת גן בשטח 130 מ"ר שנמכרה ב־2005 בכ־900 אלף שקל, נמכרה השנה בכ־1.4 מיליון שקל. פרום מדווח כי קוטג'ים על רבע דונם ובשטח בנוי של 160–200 מ"ר, מתומחרים היום ב־1.6–1.8 מיליון שקל.

 

לדבריו, עיקר הפוטנציאל של כפר יונה הוא כיום מה שמכונה פרויקט יצחקי - שכונה חדשה המתוכננת במערב היישוב, שבה 1,200 דירות בבנייה רוויה בבניינים של עד עשר קומות. מחיר דירת 4 חדרים בשכונה החדשה צפוי להיות כ־1.2 מיליון שקל, והתחלת הבנייה כרוכה בשיפור תשתיות והסטה צפונה של קטע מכביש 57, הנמתח בין נתניה לטול כרם. בשכונה החדשה מתוכננים גם מרכז מסחרי ובית דיור מוגן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x