$
נדל"ן

אל-מסרי: "שוקל לרכוש את נוף ציון"

בעקבות נסיגת רמי לוי מרכישת הפרויקט הגירעוני שבשכונת ג'אבל מוכאבר, חוזר לתמונה איש העסקים הפלסטיני. בציונות הדתית שוב מנסים לחסום אותו

שי פאוזנר 08:0316.08.11

 

"אני עדיין מעוניין בפרויקט במתחם נוף ציון בירושלים, אך אין כרגע שום משא ומתן ביני לבין בעלי השליטה בדיגל" - כך אמר אתמול היזם הפלסטיני

באשר אל-מסרי ל"כלכליסט". שלשום התפוצץ המו"מ על רכישת הפרויקט ב־123 מיליון שקל, בין רמי לוי ושותפו האוסטרלי קווין ברמייסטר, לבין יהודה לוי, קרוב משפחה של לוי ובעל השליטה בחברת הנדל"ן דיגל (73%).

 

מסרי ניהל בעבר מגעים על רכישת הפרויקט עם מאיר שמיר, שהיה מבעלי השליטה בדיגל, והוא עשוי להיות כעת חבל ההצלה של החברה. לדיגל חובות של 85 מיליון שקל לבנקים ו־69 מיליון שקל למחזיקי אג"ח. דיגל בנתה בנוף ציון שבשכונת ג'אבל מוכאבר 91 דירות מפוארות, שיועדו תחילה למשקיעי חוץ יהודיים, אך אלה נרתעו מהמיקום. במקומם רכשו דירות בפרויקט אנשים מהציונות הדתית. בשלבים ב' ו־ג' של הפרויקט אמורות להיבנות במתחם כ־300 דירות נוספות.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אתמול אמר מסרי: "לא הופתעתי כששמעתי שהעסקה לא יצאה לפועל. למתחם יש היתכנות כלכלית רק עם האוכלוסייה המתאימה. ניכנס למו"מ רק אם דיגל תאפשר מכירת דירות לפלסטינים".

 

מסרי מעוניין להפריד בין הדירות שכבר נבנו לבין אלה שייבנו בעתיד, שיוצעו לפלסטינים ממעמד בינוני־גבוה. עם זאת, הניסיונות שעשה בסוף השנה שעברה לרכוש את השליטה בדיגל, נתקלו בהתנגדות נמרצת של פעילי ימין ורוכשי דירות במתחם - אותה התנגדות שהביאה את רמי לוי לשקול את רכישת הפרויקט.

 

התנגדות הימין לבנייה לפלסטינים בג'אבל מוכאבר קיבלה אתמול ביטוי נוסף. במקביל לדברי בשאר אל־מסרי דיווחה חברת הבנייה "באמונה", שמתמחה בארגון קבוצות רכישה לציבור הדתי־לאומי, כי היא פועלת למצוא משקיעים לפרויקט.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x