$
נדל"ן

זו האלטרנטיבה לדירות היוקרה? פרויקט הפינוי בינוי הראשון בתל אביב יוצא לדרך

במסגרת הפרויקט בשכונת נווה שרת, פונו 96 משפחות מ- 6 בניינים, ובמקומם ייבנו 270 יחידות דיור חדשות ב- 3 מגדלים בני 21 קומות כל אחד. דירת שלושה חדרים תימכר בכ-1.5 מיליון שקל

כתב כלכליסט 13:1925.07.11

פרויקט הפינוי בינוי הראשון והגדול בתל אביב יוצא לדרך. השבוע נהרסו מרבית הבניינים הישנים, מתוך ששת הבניינים נמוכי הקומה בשכונת נווה שרת ועל שטחם יוקם פרויקט ME. במסגרת הפרויקט, פונו 96 משפחות מ- 6 בניינים, ובמקומם ייבנו 270 יח"ד חדשות ב- 3 מגדלים בני 21 קומות כל אחד. יזמי הפרויקט הם חברת ש.מיכלסון וחברת אשלי.

 

פרויקט ME הוא הראשון מבין 3 מתחמים של התחדשות עירונית שיוצא לדרך, וימוקם סביב הפארק המרכזי של נווה שרת – פארק ירוק ורחב ידיים הנושק לרמת החייל ולקריית עתידים. הפרויקט כולל תמהיל דירות מגוון, בין היתר: דירות 3, 4 ו- 5 חדרים, דירות גן, דופלקסים ופנטהאוזים.

 

הריסת אחד הבניינים השבוע הריסת אחד הבניינים השבוע צילום: רפי דלויה

 

ב-10 השנים האחרונות ניהלו הדיירים משא ומתן עם חברות שונות בכדי להרים את הפרויקט, ביניהן חברות גדולות כמו רסקו ואחרות, אך ללא הצלחה. סה"כ צפויות לקום בשכונת נווה שרת המתחדשת כ-1,000 יח"ד.

 

מפוני המתחם בנווה שרת נכחו השבוע במעמד הריסת הבניין וצפו בהתרגשות. "עברנו הרבה עליות ומורדות בשנים האחרונות" אומר אלי אשכנזי, דייר בפרויקט, "היו לנו הרבה ויכוחים, לא ידענו באיזה קבלן לבחור, אבל הייתה לנו מטרה וידענו שבסופו של התהליך כולם מרוויחים". גם שושנה גרינוולד, דיירת נוספת בפרויקט מצטרפת לשמחה – "בחיים לא הייתי מצליחה להגשים את זה לבד" היא אומרת.

 

לדברי אייל צבס, סמנכ"ל השיווק של הפרויקט, "הדירות שפינינו, גם אם היו עוברות שיפוץ, היו שוות היום כ- 600,000 שקל; הדירות החדשות שאנחנו בונים לדיירים במקום כבר נרכשות היום בכ- 1.85 מיליון שקל". צבס הוסיף כי "ההתחדשות העירונית היא אחד מהערוצים הבודדים להגדלת היצע הדירות במרכז הארץ, ובפרט בתל אביב. הפרויקט נבנה על אחת מעתודות הקרקע האטרקטיביות ביותר בלב שכונה צפונית בתל אביב, ועם זאת רמות המחיר בו נמוכות משמעותית ביחס לשאר העיר, וכן ביחס לשכונות הגובלות בנוה שרת, דוגמת צהלה, רביבים, רמת החיל וכי"וב".

 

מהחברות נמסר כי, מחירן של דירות 3 חדרים בשטח של כ- 80 מ"ר הינו החל מ- 1.537 מיליון שקל; דירות 4 חדרים בשטח של כ- 100 מ"ר נמכרות במחיר של החל מ- 1.795 מיליון שקל; מחירן של דירות 5 חדרים הינו החל מ- 2.294 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x