שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בעקבות פשרה חדשה: 3,500 דירות לחרדים בבית שמש

היחידות יוקמו על שטח של כ־1,000 דונם בין השכונות רמת בית שמש א' ורמת בית שמש ג' שרכשו האחים גולובנציץ מהכנסייה היוונית לפני למעלה מ־20 שנה

דותן לוי 10:5204.07.11

פשרה שגיבשו לאחרונה היזמים החרדים חיים ואריה גולובנציץ עם עיריית בית שמש סוללת את הדרך להקמת 3,500 יחידות דיור חדשות לציבור החרדי בעיר. היחידות יוקמו על שטח של כ־1,000 דונם בין השכונות רמת בית שמש א' ורמת בית שמש ג' שרכשו האחים גולובנציץ מהכנסייה היוונית לפני למעלה מ־20

שנה.

 

מתווה הפשרה קובע את גובה הפיצוי שתעניק העירייה לאחים בגין ירידת ערך הקרקעות שבבעלותם, לאחר שמשרד השיכון הפר את תנאי התב"ע של הקרקעות. תביעתם הראשונית של האחים דרשה פיצוי בגובה 200 מיליון שקל, אך לפי מתווה הפשרה הם יפוצו ב־16 מיליון שקל בלבד, שיקוזזו מהיטלי הפיתוח וההשבחה שאותם יידרשו לשלם לעירייה.

 

תנאי התב"ע של הקרקעות קבעו כי עד שלא ישווקו 60% מהדירות בשטח בבעלות האחים לא יפותחו וישווקו בשטח הסמוך אליו. אך משרד השיכון, שרצה לשווק במקום את שכונת השחר, ראה כי האחים אינם מתכוונים לכאורה לשווק את הקרקעות שבבעלותם, ופנה למועצה הארצית לתכנון ובנייה בבקשה לשנות את הסעיף המגביל בתוכנית התב"ע, כפי שאכן קרה.

 

בעקבות המהלך הגישו האחים תביעה נגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית בית שמש — הגוף שלפי חוק אחראי לפצותם על ירידת ערך הקרקעות שברשותם. בשוק הנדל"ן מעריכים כי לאחר שהושג הסכם הפשרה יבשילו התנאים לשיווק יחידות הדיור בידי האחים גולובנציץ.

דותן לוי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x