שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בדרך למעלה: בכמה עלו מחירי הדירות בשכונת נווה סביון?

דירת 3.5 חדרים בשטח של כ-100 מ"ר נמכרה ב-2008 תמורת 963 אלף שקל; כמה היא שווה כיום?

שי פאוזנר 11:3023.06.11

מתחילת העשור הקודם עברה אור יהודה מהפך. אולם בדומה לערים נוספות במרכז הארץ, שבהן נרשם תהליך של התעוררות נדל"נית, גם בה המהפך הזה נולד רחוק מאוד ממרכזה הוותיק. השכונה שעשתה את השינוי באור יהודה היתה נווה סביון.

 

סיפורה של נווה סביון אינו שונה שונה מאוד מזה של מזרח נתניה, ושכונות כפר גנים ג' ואם המושבות בפתח תקווה: זהו סיפורם של פרדסנים ותיקים שהצליחו לבצע שינוי ייעוד לקרקע שלהם, ומכרו ליזמים את השטח לשם בנייה למגורים. בשונה מהדוגמאות האחרות, הרוח החיה מאחורי התוכנית להקמת נווה סביון היתה של חברה יזמית אחת - אפריקה ישראל ובעל השליטה בה לב לבייב.

 

 

בתחילת שנות האלפיים החלה בנייה מסיבית בשטחי הפרדסים לשעבר שהפכו לשורת מגדלים בארבעה רחובות מרכזיים, לצד בנייה של בתים פרטיים וקוטג'ים שקמו בשיטת בנה ביתך. אם המפתח להצלחת פרויקטים במקומות דומים במרכז היה יבוא של אוכלוסיה מערים אחרות, הרי שבנווה סביון התבססו בעיקר על משדרגי הדיור מאור יהודה עצמה.

 

דני פרייב, בעלי סוכנות תיווך וותיקה בעיר, מספר כי בתחילה "באו אנשי משטרה ואנשי צבא קבע כקבוצות לשכונה". בהמשך התפתחה השכונה ועשתה לה שם טוב גם ביישובים הסמוכים - יהוד, גני תקווה וגבעת שמואל. נווה סביון, שמתפקדת כגוף נפרד משאר חלקי העיר, מאוכלסת כיום בעיקר על ידי בעלי מקצועות חופשיים: עורכי דין, רופאים ולא מעט יהלומנים שככל הנראה הגיעו אליה בשל קשרים עם לבייב. לרוב מדובר במשפחות עם הורים בני 40 וצפונה. בשכונה הרבה שטחים פתוחים ירוקים, בית ספר יסודי אחד, כמה גני ילדים ובית כנסת אחד, שעל פי פרייב, אינו מספיק לצורכי השכונה שבה עלה מאוד מספר המשפחות המסורתיות. "אם באור יהודה עצמה אפשר לקנות כיום דירות 3 חדרים ב־800–850 אלף שקל, בנווה סביון אי אפשר למצוא נכסים כאלה בפחות מ־1.3 מיליון שקל", אומר אורן זרוג מסוכנות רי/מקס בעיר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x