שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מליסרון ממשיכה לרכוש: בריטיש ישראל תממש זכויותיה בחצי השני של קניון לב חדרה

החברה החליטה לממש אופציה שהייתה ברשותה לרכישת יתרת הזכויות מידי שותפיה תמורת כ-260 מיליון שקל, לפי שווי של כ-520 מיליון שקל

שי פאוזנר 10:2019.06.11

עיסקה ראשונה לבריטיש ישראל מאז העברת השליטה בחברה לידי קבוצת מליסרון. בריטיש ישראל, המחזיקה ב-50% מהזכויות בקניון לב חדרה, הודיעה היום (א') כי החליטה לממש אופציה אשר הייתה ברשותה לרכישת יתרת הזכויות בנכס (50%) מידי שותפיה תמורת כ-260 מיליון שקל, לפי שווי של כ-520 מיליון

שקל (לא כולל תשלום בגין מס רכישה).

 

באפריל האחרון הושלמה רכישת השליטה בבריטיש ישראל על ידי מקבוצת מליסרון, שבשליטת משפחת עופר, מבעליה הקודמים - המיליארדרים האירופאים ליאו נואי ופויו זבלודוביץ', תמורת 1.7 מיליארד שקל. בריטיש ישראל היא חברת הקניונים הגדולה בישראל, עם כ-25 נכסים בשטח כולל של למעלה מ-450 אלף מ"ר (חלקה של החברה), בהם כ-21 מרכזי קניות הממוקמים במיקומים אסטרטגיים ברחבי הארץ. הנכסים הבולטים שבבעלות החברה הם הגרנד קניון בחיפה, קניון רחובות, קניון אבנת בפ"ת, קניון חדרה, פארק אזורים בפ"ת, בילו סנטר, קניון השרון, קניון לב אשדוד ועוד.

 

רכישת יתרת הזכויות בנכס מתאפשרת בהתאם לאופציית CALL שהוענקה לבריטיש ישראל במועד הרכישה הראשוני של הנכס, המחייבת את השותפים למכור לה את מלוא זכויותיהם בקניון ובחברת הניהול. יצויין כי השווי הנגזר לנכס על פי דו"חות בריטיש לתום הרבעון הראשון של 2011 עמד על כ- 492 מליון שקל. קניון לב חדרה משתרע על שטח להשכרה בהיקף של כ-19 אלף מ"ר, ושיעור התפוסה בו מגיע לכ-99%.

 

בנוסף, כולל הקניון כ-500 מקומות חניה. הקניון מאוכלס בעיקרו על ידי רשתות ארציות מובילות. נכון ל-31 במרץ 2011, קניון לב חדרה מייצר תזרים NOI שנתי בהיקף של כ- 38.5 מליון שקל, וכנגד הנכס עומדת יתרת הלוואה היסטורית בהיקף של כ-236 מליון שקל, אשר בעיקרה הינה צמודת מדד ונושאת ריבית בשיעור של כ-6%. הלוואה זו תיפרע במסגרת העיסקה. מימון הרכישה של יתרת הזכויות בנכס וכן פירעון חלק בריטיש ביתרת ההלוואה יתבצעו מהמקורות העצמיים של בריטיש ישראל.

 

אבי לוי, מנכ"ל עופר השקעות ודירקטור בבריטיש ישראל, אמר היום: "קניון לב חדרה הוא נכס איכותי במיקום אסטרטגי בלב העיר חדרה. בשנים האחרונות הנכס עבר הרחבה ושיפוץ מקיף, אשר מתבטאים גם בתוצאות התפעוליות החזקות אותם הקניון מציג. אני מעריך כי בנכס קיים פוטנציאל להמשך השבחה, בטווח הקצר עד הבינוני. במסגרת ביצוע עסקת הרכישה, החברה החליטה לפרוע את מלוא ההלוואה העומדת כנגד הנכס, מהלך אשר צפוי להגדיל את היקף הנכסים הלא משועבדים של בריטיש בכ-500 מיליון שקל, וכפועל יוצא יאפשר לה לשמור על גמישותה הפיננסית, וכן לתרום בצורה חיובית לביצועיה הפיננסים של החברה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x