שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט" - גרה והולכת בשינקין: הרחוב התל אביבי ייהפך למדרחוב לסרוגין

לאחר שנים שבהן הוזנח הרחוב מתכננת עיריית תל אביב לשפצו ב־28 מיליון שקל. על פי התוכנית הרחוב יהפוך למדרחוב במועדים שתקבע העירייה וייסלל בו שביל אופניים. מספר החניות ברחוב יצומצם, אך יוכשרו חניות ברחובות הסמוכים

עיריית תל אביב תהפוך את רחוב שינקין למדרחוב בחלק מהזמן. חברת אחוזות החוף צפויה לפרסם בחודש יולי מכרז לשיפוץ רחוב שינקין בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט".

 

עיריית תל אביב תשקיע כ־28 מיליון שקל בפרויקט שתוכנן כך שבתפקוד ובזמנים מסוימים ניתן יהיה להפוך את הרחוב למדרחוב.

לפי התוכנית, מתוכנן שינוי בחלק המרכזי של הרחוב שבין שדרות רוטשילד ורחוב אלנבי הכולל חידוש מדרכות להולכי רגל, סלילת שביל אופניים מאספלט, עמדת השכרת אופניים תל־אופן, התקנת שילוט מואר ועמודי תאורה, התקנת ספסלים, שתילת עצים משני צדי המדרכה והטמנת רשת החשמל. השיפוץ כולל גם את הסדרת החניות ברחוב, מה שיקטין את מספרן, אך במקביל יוכשרו חניות ברחובות הסמוכים. כמו כן חברת מי אביבים תבצע החלפה של קו ביוב ראשי ברחוב באורך של 850 מטר בעלות שמוערכת ב־3.4 מיליון שקל. עבודות השיפוץ צפויות להסתיים בחורף 2012.

 

בעירייה הדגישו כי הפרויקט תוכנן בשיתוף התושבים ובעלי העסקים ברחוב ולאורך כל שלבי התכנון בוצע הליך שיתוף ציבור. מהעירייה נמסר כי ביוני 2007 התקיימה סדנה עם עשרות תושבים ובעלי עניין ובה גובשו רצונות התושבים לגבי צורת ואופי הרחוב. לטענת העירייה, נציגי התושבים והעסקים הביעו התנגדות להסבת הרחוב למדרחוב. בהמשך, מציינת העירייה, התקיימו מפגשי עבודה של נציגי התושבים והעסקים עם אדריכל העיר והמתכננים ולסיום התקיים מפגש תושבים ביוני 2009, שבו הוצגו התוכניות לרחוב.

 

עוד נמסר כי העירייה עומדת בקשר עם התושבים והסוחרים בנוגע לביצוע בפועל של העבודות. תושבים ששוחחו עם "כלכליסט" מסרו כי מרביתם היו שמחים על הפיכת הרחוב למדרחוב בכל ימות השבוע. התושבים הוסיפו כי בהליך השיתוף חשו אי־ודאות בנוגע לפרויקט. תושב שינקין אמר כי עוד לא הובהר לתושבים כיצד ייראה הרחוב במצב החדש. "אנחנו מוטרדים בעיקר מנושא החניה, מאיך תיראה גינת שינקין בתום ההליך ומאורך הזמן של השיפוץ", אמר.

 

יו"ר דירקטוריון אחוזות החוף עו"ד עופר שחל אמר ל"כלכליסט" כי מדובר באחד הפרויקטים המורכבים ביותר והחשובים ביותר בעיר מעצם העובדה שרחוב שינקין מייצג פעילויות רבות ומגוונות, למשל שילוב של מגורים ועסקים. "אנו נעשה מאמץ עליון לא לפגוע בזמן העבודות במרקם הפעיל של הרחוב, ויחד עם זאת, אנו עומדים על מפרט מלא של סלילת שביל אופניים שיחבר בין נחלת בנימין לרוטשילד ויהודה הלוי, הורדת חשמל ובניית מתקני תאורה חדשים למרות מגבלות הנתונים של הרחוב הצר, כאשר חזיתות הבתים והחנויות יוכלו להישאר כפי שהן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x