$
נדל"ן

הרבור גרופ ו-EGRE השלימו עסקת ענק בווירג'יניה תמורת 166 מיליון דולר

דבר העסקה לרכישת 2,508 יחידות דיור פורסם לראשונה ב"כלכליסט" לפני חמישה חודשים. יחידות הדיור מתפרשות על פני שמונה נכסים שונים באזור המפטון רודס

שבועיים לאחר שקבוצת הרבור גרופ וחברת-EGRE, בשליטת יורוקום של שאול אלוביץ' ומשפחת ויל דיווחו על מכירת 660 יחידות דיור באטלנטה שבארה"ב, מדווחות הקבוצות היום על השלמת העסקה, עליה נכתב ב"כלכליסט" לראשונה לפני חמישה חודשים, לרכישת 2,508 יחידות דיור בווירג'יניה.

 

יחידות
הדיור מתפרשות על פני שמונה נכסים שונים באזור המפטון רודס בדרום מזרח ווירג'יניה. חלקה של EGRE בעסקה עומד על 26% והיתרה מוחזקת בידי הרבור גרופ. העסקה משקפת מחיר ליחידה של 66,000 דולר והיא צפויה לחזק את מעמדה של הרבור גרופ הפועלת בשוק הנדל"ן של וירג'יניה כבר למעלה מ-25 שנה. הקבוצה מחזיקה ב- 1,666 יחידות דיור באזור ומנהלת כ-2,300 יחידות דיור. בנוסף מחזיקה הקבוצה בכ-178 אלף מ"ר שטחי משרדים באזור. בכוונת הצדדים להשקיע עוד כ- 10.6 מיליון דולר בשיפוץ ושדרוג הנכסים. ההון העצמי שנדרש לצורך השלמת העסקה היה כ-49 מיליון דולר.

 

לדברי ג'י צביבל, מנכ"ל הרבור גרופ ישראל, החברה המוכרת נאלצה לממש את כל נכסיה בשל פטירת בעל השליטה וחילוקי דעות בין היורשים. לפיכך, לדבריו, המחיר ליחידה נמוך משמעותית ממחירי דירות באזורים הללו, המוערכים על ידו בכ- 125,000 דולר. "בנוסף לעובדה שמשרדנו הראשי נמצא בנורפולק וירג'יניה, אנחנו כבר פעילים מאד היום בשוק המקומי של וירג'יניה, כך שבהחלט מדובר בנכסים הנמצאים ב'חצר האחורית' שלנו. אנחנו מאמינים שההיכרות הטובה שלנו עם האזור תאפשר לנו להפיק את המרב מהעסקה".

 

"אנחנו עדיין רואים פוטנציאל עצום בתחום המגורים להשכרה בארה"ב, ולכן אנחנו עדיין קונים יותר ממה שאנחנו מוכרים," אמר ג'ורדן סלון יו"ר ומנכ"ל קבוצת הרבור גרופ. "הסיבות העיקריות לכך הן קצב התחלות הבנייה הנמוך, הירידה במגמת רכישת הבתים בארה"ב הגורמת לחזרה לשכירות, והשיפור בתעסוקה". לדבריו בחודש הקרוב תסגור הקבוצה רכישה של עוד כ- 2,300 יח"ד בבולטימור וטמפה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x