$
נדל"ן

ברק נותן מתנה לקבלנים בנגב במסגרת בניית קריית המודיעין והתקשוב בנגב

הזכיינים יחויבו שלפחות 10% מהתקשרויות המשנה יהיו עם קבלנים וספקים מהנגב, ומתוכם לפחות 5% מהיקף ההתקשרויות בתקופת ההקמה של בסיסים אלה

שי פאוזנר 20:5931.05.11

הקבלנים מהנגב יקבלו בקרוב מתנה משר הביטחון. במכרזים להקמה ותפעול של קריית המודיעין ואגף התקשוב יתווסף תנאי נוסף במכרז, ובו יחויבו הזכיינים כי לפחות 10% מהתקשרויות המשנה יהיו עם קבלנים וספקים מהנגב, ומתוכם לפחות 5% מהיקף ההתקשרויות בתקופת ההקמה של בסיסים אלה.

 

שר

הביטחון אהוד ברק, החליט לאשר את תקציב העברת יחידות אמ"ן (אגף המודיעין של צה"ל) והתקשוב לנגב, הורה מנכ"ל משרד הביטחון אודי שני לצוותים המקצועיים במשרד לתת דגש להעסקת עובדים וקבלנים מהנגב במכרזים שיפורסמו להקמת קריית המודיעין וקמפוס התקשוב, זאת על מנת להבטיח רציפות מבצעית בהקמה והתפעול של בסיסים אלה, הן ברגיעה והן בחרום.

 

במכרז ה-BOT להקמה, תפעול ואחזקה של קריית ההדרכה בצומת הנגב, המתנהל בימים אלה, משרד הביטחון מחייב את הזכיין שייבחר להעסיק לפחות 30% מתושבי הדרום, חיילי מילואים, רכש תוצרת כחול לבן והחלת התקשרויות לרכש גומלין בישראל על ידי ספקי חוץ.

 

יצוין, כי בהקמת בסיסים אלה יושקעו למעלה מ-20 מיליארד שקל, וכי כוח העבודה בנגב ובישראל כולה צפוי ליהנות מההיקף העצום של העבודה הנדרשת להקמת הבסיסים והתשתיות שמסביבם.

 

משרד הביטחון עדכן את השר מיקי איתן וח"כ מירי רגב בדבר ההחלטה.

 

ברק אמר בעקבות ההחלטה: "מעבר צה"ל לנגב טומן בחובו הזדמנות לאומית לצמיחה ולביסוס הנגב, כנכס אסטרטגי של מדינת ישראל. הנגב מצוי בשנים האחרונות בתהליך צמיחה והתפתחות, והוא זקוק לתנופה שאותה יספק באופן ודאי מעבר היחידות אמ"ן ותקשוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x