$
נדל"ן

סקר: 31% מבכירי ענף הנדל"ן צופים שהמחירים יירדו עד 10% תוך שנה

מהסקר שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר, עולה עוד כי 60% סבורים שמחירי הנדל"ן למגורים הם ריאליים. היעדים האטרקטיביים ביותר לרכישת נכס, לפי הסקר, הם יבנה וחיפה

סקר בכירי ענף הנדל"ן של פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר המתפרסם זו הפעם השביעית, מאותת על סימנים אופטימיים לרוכשי הדירות. מהסקר עולה כי 31% מקרב בכירי ענף הנדל"ן הישראלי צופים כי במהלך השנה הקרובה מחירי הדירות בארץ ירדו עד 10%. עוד עולה מהסקר, כי

7% צופים שמחירי הדירות ירדו מתחת ל-10% ויגיעו עד ל-20% ירידות מחירים. כ- 23% סבורים כי מחירי הדירות יעלו עד 10% ו-39% מעריכים כי מחירי הדירות ישמרו על איזון.

 

יבנה וחיפה הכי אטרקטיביות

 

25% מהבכירים מאמינים כי היעדים האטרקטיביים ביותר לרכישת נכס הם יבנה וחיפה. 19% מהבכירים סימנו את נתניה וחדרה. רחובות, שסומנה בסקר הקודם כישוב האטרקטיבי ביותר לרכישת דירה למגורים, זוכה בסקר זה ל-18%, ולאחריה ניצבות פתח תקווה (16%), באר שבע (14%), הוד השרון (11%) ואשקלון (11%).

 

עוד עולה מהסקר, כי 35% מהמשיבים צופים כי בשנה הקרובה תמשיך מגמת העלייה במחירי שכר הדירה למגורים בתל אביב. 20% סבורים כי תחול דווקא ירידה במחירי השכירות ו-45% מעריכים כי לא יחול כל שינוי.

 

לא מאמינים בבועת נדל"ן

 

מרבית מהמשתתפים בסקר (60%) סבורים כי מחירי הנדל"ן למגורים הינם ריאליים ואינם משקפים את היווצרותה של בועת מחירים בשוק הנדל"ן למגורים בארץ. לעומתם, 40% מהמשיבים סבורים כי מחירי הדירות למגורים מהווים אינדיקציה לקיומה של בועת נדל"ן.

 

86% ממשיבי הסקר סבורים כי התערבות רגולטורית בשוק הנדל"ן למגורים תוביל לירידה במחירי הדירות למגורים בישראל. 14% בלבד צופים כי ההתערבות זו תוביל לירידה משמעותית של מחירי הדירות. 2% צופים כי התערבות זו תוביל דווקא לעליית מחירי הנדל"ן למגורים ו-12% ציינו כי להתערבות הרגולטור לא תהיה כל השפעה על מחירי הנדל"ן.

 

רו"ח אמיתי ובר, שותף וראש מגזר הנדל"ן בפירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר מציין, כי "אין ספק כי התערבות הרגולטור בשוק הנדל"ן למגורים בארץ הינה הכרחית. שוק הנדל"ן למגורים מחייב התערבות אגרסיבית יותר מצד הרגולטור, בעיקר בכל הנוגע להיצע הדירות למגורים, וזאת על ידי הגדלת היקף הקרקעות לשיווק, הוצאה לפועל של תוכנית ה"סופרטנקר" וכמובן על ידי פיתוח הפריפריה והשקעות בתשתיות ובחינוך באזורים אלה".

 

הזדמנויות השקעה בארה"ב, גרמניה, ברזיל וסין

 

הסקר בדק גם את המגמות והתחזיות של בכירי הנדל"ן בשוק הנדל"ן בחו"ל. למרות שבסקר הקודם אף לא אחד מהמשיבים סבר כי ארה"ב היא יעד מועדף להשקעות נדל"ן בחו"ל, בסקר הנוכחי 72% מהמשיבים שציינו כי יעד זה מהווה הזדמנות להשקעות נדל"ן בעולם. 32% רואים בגרמניה יעד מועדף להשקעה, 26% רואים בברזיל יעד מועדף ו-26% רואים בסין יעד מועדף. מיד אחריהם דורגו רוסיה (21%), אנגליה (19%) ופולין (18%).

 

48% מבכירי קהילת הנדל"ן מעריכים כי מחירי הנדל"ן למגורים בארה"ב יעלו בשנה הקרובה, ולעומתם 21% בלבד צופים כי מחירי הנדל"ן למגורים בשוק זה ירדו ב-12 החודשים הבאים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x