שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת הנדל"ן 2011

אקירוב לאטיאס: "תמכרו קרקעות רק לקבלנים שיתחייבו למכור את הדירות במחיר מסוים"

אלפרד אקירוב אמר בוועידת הנדל"ן 2011: "הקרקע בנמל תל אביב שווה מיליארדים. במקום להשכיר מחסנים ולהקים אולמי חתונות, צריך למכור בנמל קרקעות לבניית מלונות ודירות יוקרה. הכסף שתקבל המדינה יוכל לשמש למענקים לזוגות צעירים לקניית דירה"

רחלי בינדמן 13:4216.05.11
"ראיתי את ההתנגשות הבוקר עם שר האוצר ואני חייב להתייחס לשוק המקומי ולא רק השוק הזר - שוויץ ואירופה שם אנחנו פועלים", אמר היום (ב') אלפרד אקירוב, יו"ר ובעלים קבוצת אלרוב- השקעות נדל"ן בשוק האירופי בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" ולאומי בשיתוף קבוצת נגב.

 

אקירוב

התייחס תחילה למצב בישראל: "מחירי הדירות, המצוקה של זוגות צעירים, הכל פתיר. אני מקווה ששר השיכון, אריאל אטיאס יקבל את עצתי - אתם רוצים להוזיל מחירי דירות? תמכרו קרקעות בכפוף למחיר לדירה שיבנו עליה. מי שקונה את הקרקע, חייב למכור את הדירה במיליון שקל למשל. הבוקר כמעט הלכו מכות על מחירי הדירות מול שר האוצר, זה לא קשור אלי אני לא בונה דירות למגורים אבל זה בנפשנו. כשהמדינה מוציאה מגרשים למכירה שתתנה את זה במחיר מקסימלי מסויים לדירה אחרת יוטלו קנסות. מי שיקנה את המגרש יעשה חשבון אם זה שווה לו. לא נורא שהמדינה תסבסד את הקרקע לזוגות צעירים. הם משרתים בצבא, תורמים למדינה, מגיע להם. ככה תייצבו מחירים והזוגות ידעו שהמדינה עומדת מאחוריהם".

 

עוד הוסיף אקירוב, "הקרקע בנמל תל אביב שווה מיליארדים. במקום להשכיר מחסנים ולהקים אולמי חתונות, צריך למכור בנמל קרקעות לבניית מלונות ודירות יוקרה. הכסף שתקבל המדינה יוכל לשמש למענקים לזוגות צעירים לקניית דירה".

 

אקירוב נתן גם המלצה לבנק ישראל: "אני חושב שאין הידברות עם הנגיד, כי אני חושב שיש דבר שהוא לא מבין. הוא חושב שעל ידי הגבלת המשכנתאות הוא ימנע את הבועה בנדל"ן וזה לא נכון. הצעירים שקונים דירות הם לא ספקולנטים, הם לא קונים דירה בשביל למכור אלא בשביל לגור, זה לא ייצור בועת נדל"ן, צריך לתת להם משכנתאות בשיעור של 90% ולא משכנתאות נמוכות. גליה מאור, מנכ"לית בנק לאומי לא תסכן את המערכת הבנקאית, והיא תבדוק כל לווה אם הוא יכול לשלם את הכסף".

 

בהמשך עבר אקירוב לדבר על הפעילות של החברה בשליטתו באירופה "חברת אלרוב היא חברת נדל"ן מניב בארץ ובשוויץ, אנחנו קונים נכסים בבעלות מלאה ונותנים אחוזים בודדים לשותפים מקומיים שמנהלים את העסקים שלנו באירופה. זו הנוסחא שלנו אנחנו לא מחפשים מאזנים של עשרות מיליארדים, עשרה מיליארד זה מספיק ואנחנו רוצים להיות בעלים מלאים עם ניהול אישי לצד ניהול מקומי בכל פרויקט. אני לא קאובוי אני הולך למקומות בהם אני מרגיש טוב כמו שוויץ, עם תמ"ג לנפש בין הגבוהים בעולם ושיעורי אבטלה בין הנמוכים באירופה, צרפת, אנגליה, קל בשפה, כולם מדברים אנגלית, אני לא אוהב לעשות דברים שדורשים מאמץ יתר".

 

"אנחנו פרושים על כל שוויץ וקונים רק נכסים חדשים, שנראים טוב, בנויים טוב עם דיירים טובים וזו הנוסחא. פחות להתאמץ. אנחנו גם בונים שם בניינים אבל קונים קרקעות ולא מתחילים לבנות עד שיש דייר. כמובן שבצורה כזו אי אפשר לצמוח יותר מ-20% בשנה אבל זה מספיק לנו, אני לא רוצה לישון לילה אחד לא טוב ולהגיד 'עברתי משבר'. לאחרונה קנינו בנין משרדים בשוויץ ב-110 מיליון פרנק שוויצרי עם דיירים מצויינים, דיירים לטווחים ארוך ולא רואים בו שום סכנה, עם מימון מתאים שעונה על כל הדרישות, שברור לנו שנוכל להחזיר את כל הכסף עם התשואות שנקבל מהנכס. אחד הדיירים בנכס הוא ספרינגר, מוציא לאור שמשלם 2.5 מיליון פרנק לשנה, דייר שני, חברה יפנית שמשווקת מכשירי חשמל ירוקים ויש עוד 15 דיירים כדי שיהיה פיזור מקסימלי".

 

"בתחום המלונאות אנחנו גם פעילים אבל גם שם בבעלות מלאה, לא עובדים עם שותפים למעט ניהול מקומי ששומר על הנכס. אוסף המלונות שלנו - שניים בירושלים במיקום הכי טוב עם חווית תיירות - מלון ממילא ומלון מצודת דוד, קרוב לעיר העתיקה. בממילא אנחנו נמצאים בתפוסה של 10% יותר מכל מלון אחר בירושלים כי הוא מציע סוג של בילוי לצד לינה, זה לא לבוא לישון, זה גם בר וגם מסעדות, וגם חדר כושר, ואנחנו מרגישים שהרבה אנשים שלא הגיעו לירושלים בעבר באים בשביל להתאכסן במלון. בערים אחרו יש לנו מלונות בלונדון במיקום הכי טוב. אנחנו מסתכלים לפני רכישות שהמקומות בהם ממוקמים המלונות הם יהיו כאלה עם שיעורי תפוסה גבוהים. בחרנו מיקומים הכי טובים. אם לא היינו מוצאים עסקים טובים לא היינו עושים עסקים. אנחנו רוכשים נכס - יודעים לבנות אותו להפוך אותו למלון לבד, יש לנו ניהול עצמי ולא חברת ניהול שבדרך עקיפה לוקחת 50% מהנכסים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x