שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הדשא של השכנה: מה מציעה מפלגת העבודה למכירה

במפלגת העבודה הבינו שיש להזדרז עם מכירת הנכסים כדי לחסל את החובות לבנקים והוציאו 8 נכסים למכרז

שי פאוזנר 06:5321.04.11

בתקופה האחרונה, בעקבות לחץ שהופעל עליה מצד הבנקים, הבינו במפלגת העבודה כי היא תיאלץ להאיץ את התוכנית שלה למכור נדל"ן. זאת, כדי להחזיר חובות שנותרו לה לבנקים, שנאמדים בעשרות מיליוני שקלים, ונוסף על כך 7 מיליון שקל לכנסת. לאחר פילוג המפלגה בעקבות פרישתו של אהוד ברק ממנה,

הגיע ברק להסכם עם מפלגת העבודה, שלפיו יחלקו ביניהן הסיעות את המימון שהן מקבלות לפי מספר החברים בהן. כמו כן הוסכם כי ברק לא יקבל את הנכסים של מפלגת העבודה תמורת "פרידה" מלאה שלה מחובותיה לבנקים.

 

לפי דברים של בכירים במפלגה, החובות שעמדו עד הסבב הקודם של מכירת נכסי העבודה על 140 מיליון שקל, נאמדים כיום ב־60 מיליון שקל.

 

סבב מכירות חדש

 

עם השלמת הפילוג הוחלט במפלגה על סבב מכירת נכסים חדש. בערב פסח פרסמה חברת בית ארלוזורוב, שמנהלת את נכסי המפלגה, מכרז למכירה של שמונה מכ־40 הנכסים שברשותה. לפי הערכות שמאים שהזמינה המפלגה, שוויים של נכסים אלה עשוי להגיע לסכום של כ־8 מיליון שקל. במפלגה מעריכים כי ההכנסות ממכירת כל הנכסים שברשותה יגיעו לכ־100 מיליון שקל.

 

לפי תנאי המכרז, יימכרו בשלב זה נכסים בחיפה, ירושלים, תל אביב, באר שבע, כרמיאל, נס ציונה, דימונה וכרכור. מדובר במבנים של סניפי העבודה (דימונה ונצרת עלית) שהוחלט לסגור אותם, או בסניפים לשעבר שהושכרו. הנכסים מוצעים למכירה במשותף, או למכירה של כל נכס בנפרד.

 

המכרז מובל על ידי היו"ר החדש של חברת ניהול הנכסים של מפלגת העבודה, אבנר סטפק, שהוא מבעלי בית ההשקעות מיטב. סטפק מלווה את המפלגה במגעים להסדרים עם הבנקים וממלא את התפקיד בחברת ניהול הנכסים בהתנדבות.

הנכסים כמקור מימון

 

במפלגת העבודה הסבירו, לאחר פרסום המכרז, כי רוב הנכסים שאינם עומדים למכירה הם נכסים שאין אפשרות להשביח אותם - כלומר, קרקעות שעליהן ניתן לבנות מבנים חדשים או מבנים שייהרסו ושבמקומם ניתן לבנות מבנים יקרים יותר. גורמים במפלגה אמרו ל"כלכליסט" כי ישנה במפלגה החלטה להמשיך להחזיק בנכסים רבים כדי להמשיך ולממן בעתיד את פעילות המפלגה. בראש הנכסים שלא יימכרו בולט בית המפלגה ההיסטורי שליד כיכר דיזנגוף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x