שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בית שמש מתרחבת: אלי ישי חתם על צו לסיפוח 3,000 דונם של שטחי תעשייה

בית שמש היא העיר בעלת שיעור הצמיחה הגבוה בארץ. אלי ישי: "נשמת אפה הכלכלית של כל עיר היא שטחי התעשייה והתעסוקה, לכן הסיפוח מתבקש"

דותן לוי 15:1511.04.11

שר הפנים אלי ישי חתם על צו הרחבת גבולות לעיר בית שמש, שיספח אליה שלושה אזורי תעשיה פעילים בהיקף של 3,000 דונם. מדובר על אזורים הממוקמים בסמיכות לעיר, מצומת שמשון בואכה בית שמש, א.ת. הר טוב א', הר טוב ב' ואזור התעשייה נוחם.

 

בית שמש היא העיר בעלת שיעור הצמיחה

הגבוה בארץ, וב-15 השנים האחרונות הכפילה את עצמה ארבע פעמים. שטח השיפוט של בית-שמש עד שנת 1992, השתרע על 12.5 אלף דונם, אז התווספו לה עוד 38 אלף דונם משטחי החקלאות של המועצה האזורית מטה יהודה. במקביל, מספר התושבים גדל בהתאם וכיום מספר התושבים בבית שמש חצה את 90 אלף התושבים, כשבעוד עשור העיר עתידה להכפיל את עצמה שוב, ויתגוררו בה יותר מ-200 אלף תושבים.

 

לאחרונה נודע, כי בין רשימת הקרקעות שיקדמו הוועדות המחוזיות המיוחדות שפועלות בהמשך ליוזמת ראש הממשלה נכללות גם 25 אלף יחידות דיור. ישי העריך כי ניתן יהיה לבנות את הדירות הללו בתוך תקופה של שנה עד שנתיים במקום במשך 5-7 שנים.

 

לדברי ישי, "בית שמש הינה עיר מתפתחת ועומדת להיות בין הערים הגדולות בארץ, נשמת אפה הכלכלית של כל עיר היא שטחי התעשייה והתעסוקה, לבית שמש יש כבר כיום מצוקה חמורה בתחום ובוודאי על רקע הבנייה המסיבית של השכונות החדשות ברמת בית שמש". ישי הוסיף, כי "בחנתי לעומק את המלצות הוועדה, לא אימצתי אותן כלאחר יד, ישבתי גם עם אנשי מטה יהודה, והגעתי למסקנה כי סיפוח אזורי התעשייה לבית שמש הינו צעד הכרחי ומתבקש ביותר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x