שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט" - צה"ל כובש את באר שבע: יקים שכונה בת 500 וילות

השכונה היוקרתית תיועד לאנשי קבע, שיוכלו לרכוש מגרשים בשטח של חצי דונם. היא תכלול בריכת שחייה, מרכז ספורט ופארק ותמוקם בשכונת נווה מנחם שבצפון־מערב העיר. במקביל, צפוי להסתיים בקרוב הליך שיזמה העירייה להפיכת השכונה לאזור וילות במקום שכונה בבנייה רוויה. שיווק המגרשים יחל בתחילת 2012

דותן לוי 06:5507.04.11

שכונת נווה מנחם בבאר שבע סומנה על ידי מינהלת המגורים של צה"ל כיעד הבא להקמת שכונת מגורים עבור אנשי הקבע, כך נודע ל"כלכליסט". המינהלת יזמה לאחרונה פנייה למינהל מקרקעי ישראל לטובת הקצאת 500 יחידות דיור של בתים צמודי קרקע, כחלק מפתרון המגורים עבור אנשי הקבע שיעברו דרומה במסגרת מעבר בסיסי צה"ל לנגב.

 

מדובר בחלק מחטיבת קרקע המשתרעת על פני 1,200 דונם שתוכננה במקור לבנייה רוויה של בניינים בני 6–8 קומות. ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' פנה למינהל מקרקעי ישראל ולמשרד השיכון והבינוי בבקשה להפחתת היקף יחידות הדיור והסבת השכונה לטובת צמודי קרקע. בעקבות הפנייה, בשנתיים האחרונות מתנהל הליך של שינוי התב"ע אשר להערכת העירייה יסתיים עד סוף 2011, כך ששיווק המגרשים יחל בתחילת 2012.

 

לפי התוכנית המקורית, בשכונה תוכננו להיבנות כ־4,000 יחידות דיור בבנייה רוויה, בהמשך הוקטן היקף יחידות הדיור ל־1,500 צמודי קרקע בשטח של 300–400 מ"ר, וכעת מדובר על 1,300 יחידות דיור במגרשי "בנה ביתך" בשטח של 500 מ"ר למגרש. השכונה נמצאת בעיצומו של תכנון מפורט כשכונת יוקרה איכותית, ותכלול שירותים קהילתיים בסטנדרט גבוה כגון בריכת שחייה, מרכז ספורט, בית ספר, גני ילדים, מעון יום ובית כנסת. כמו כן תכלול השכונה פארק ציבורי גדול.

 

שכונת נווה מנחם, או בשמה האחר "נחל עשן", הוקמה במהלך שנות התשעים. היא ממוקמת בקצה הצפוני־מערבי של העיר וגובלת מצדה המזרחי בשכונה י"א. השכונה מורכבת מבנייה של צמודי קרקע ובנייה רוויה של בניינים בני 4–6 קומות, ונחשבת לשכונה איכותית בבאר שבע. כחלק מהיערכות צה"ל למעבר דרומה החלו במינהלת המגורים בגיבוש של כמה יוזמות להקמת שכונות מגורים בבאר שבע וסביבתה. בין הפרויקטים שהתגבשו: בנייה של צמודי קרקע ביישובים עומר ומיתר, פרויקטים בהרחבות הקיבוצים נגבה ורוחמה וכן פרויקט מגורים בשכונת נווה זאב.

 

עומר. הצבא הגיע גם ליישוב עומר. הצבא הגיע גם ליישוב צילום: מאיר אזולאי

 

דנילוביץ' אמר בתגובה כי "במסגרת התוכנית האסטרטגית שמובילה העיר, הגדרנו בין יתר היעדים להקים כמה שכונות

יוקרתיות בסגנון "בנה ביתך". נוצר מצב שבעיר יש ביקוש אדיר למגרשים, לבניית "בנה ביתך", אך אין כמעט היצע. השכונה החדשה תיבנה בסטנדרטים גבוהים מאוד כדי לתת מענה הולם לאוכלוסייה החזקה שמעוניינת להשתקע בבאר שבע. אנו רואים בכך הזדמנות לקלוט אנשי קבע במסגרת מעבר צה"ל דרומה, ומינהלת המגורים של הצבא כבר נמצאת במשא ומתן איתנו לשריון מאות מגרשים לקצינים ולנגדים שיגיעו". בתוך כך, דנילוביץ' הוסיף כי ההחלטה בנוגע לכמות המגרשים שיוקצו לצבא תתקבל רק לאחר שיתברר הביקוש בקרב תושבי באר שבע.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת מעבר צה"ל דרומה נבחנת בצה"ל האפשרות לקידום מיזם מגורים צמודי קרקע גם בבאר שבע. הנושא נמצא בבחינה ובהתדיינות, וטרם התקבלו כל ההחלטות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x