שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מנכ"ל עיריית ת"א נגד מאבק החוכרים: "יש חוכרים שהתבלבלו וחושבים שהם הבעלים"

מנחם לייבה הבהיר כי העירייה תפנה חוכרים שלא ישלמו את הסכום שנקבע - 91% מערך הקרקע, והוסיף כי "מדובר במאבק מול בעלי הון ולא מול מסכנים"

עיריית תל אביב מבהירה את עמדתה בסוגיית חידוש חוזי החכירה במתחמי התעסוקה. העירייה הבהירה אתמול כי חוכר שלא ישלם 91% מערך הקרקע עבור חידוש

חוזה החכירה ל־49 שנים נוספות, יעמוד בפני תביעות פינוי ויפונה בסופו של דבר מהנכס.

 

מדובר בכ־260 דונם מקרקעות העיר תל אביב שחכרו על פי נתוני העירייה כ־24 חברות גדולות במשק, ובהן החברה הכלכלית לירושלים, חברת החשמל ואמפא נדל"ן. חברות נוספות מחזיקות במגרשים בשטחים שבין 500 מ"ר ל־23 דונם, ונוסף עליהן ישנם מאות חוכרים קטנים ששכרו שטחים קטנים.

 

הטענה המרכזית של החוכרים היא כי בעוד שמינהל מקרקעי ישראל גובה במקרים של חידוש אופציה 13.5% בלבד ממחיר הקרקע, עיריית תל אביב וגובה 91% מערך הקרקע - סכום כמעט זהה למחירה המלא.

 

מנכ"ל עיריית תל אביב מנחם לייבה יצא נגד טענה זו במפגש עם עיתונאים ואמר כי החלטת העירייה לפני 60 שנה היתה חכמה וצודקת. לדבריו, "החכרת הקרקע נעשתה תוך מחשבה על הדורות הבאים, כדי שגם להם יהיה. יש חוכרים שהתבלבלו וחושבים שאם שילמו 91% הם הפכו לבעלים. אז שלא יתבלבלו: ה־9% שהם לא שילמו הפכו להרבה מאוד כסף ב־60 השנים האלה".

 

לדבריו, עקרון היסוד במדיניות העירייה פשוט: "יש חוזה, ומה ששילמת זה מה שתקבל. על מה שלא שילמת לא תקבל שום דבר. אם היינו רוצים לחלק מתנות, יש מספיק מסכנים שנחלק להם. שיהיה ברור שהמאבק הזה הוא מול בעלי הון ולא מול מסכנים", טען לייבה.

 

אברי רביב, אחד החוכרים הקטנים, אמר כי: "לא מדובר פה על בעלי הון. מדובר באנשים שישבו על מחרטה כל חייהם ועכשיו העירייה באה וזורקת אותם לרחוב. העירייה עושה מה שהיא רוצה". לייבה נשאל גם על המאבק הבא שעמו עתידה עיריית תל אביב להתמודד בעוד כ־80 שנה, כאשר ייגמר חוזה החכירה של רוכשי הדירות במתחם השוק הסיטונאי. "גם במקרה הזה גינדי בחרו לחכור את הקרקע ל־80 שנה. הדין הוא אותו דין - מה ששילמת זה מה שתקבל".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x