שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הפטור מהיטל השבחה על תמ"א 38 אושר בקריאה ראשונה

במסגרת הצעת החוק החדשה של שר הפנים אלי ישי, תמ"א 38 תפסיק להיות הוראת שעה הטעונה הארכת תוקף ההוראה מעת לעת, ותקבל מעמד של חוק

שי פאוזנר 10:4108.02.11

הכנסת אישרה אתמול (ב') בקריאה ראשונה הצעת חוק שיזם שר הפנים, אלי ישי, למתן פטור מהיטל השבחה בעת חיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, בהתאם לתמ"א 38. זאת, במטרה לעודד חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. 

 

הוראת השעה מנובמבר 2007 שלפיה פועל כיום התחום, פגה כבר לפני כשלושה

חודשים ולמעשה אי אפשר כיום לקבוע את גובה ההיטל שיוטל על הבונים בשיטה זו. ההוראה קבעה כי מימוש זכויות בנייה במקביל לחיזוק מבנים במסגרת תמ"א 38 או תוכנית מפורטת שעיקרה חיזוק מבנים, יעניק פטור חלקי ויחייב תשלום היטל השבחה של 10% ממה שקבוע בחוק, בגין תוספת בנייה במסגרת הוראות התמ"א. הכוונה היא למתן זכויות להוספת קומה או אגף ובנייה במבואה המפולשת בקומת העמודים בכניסה לבניין במקביל לחיזוק המבנה בפני רעידות אדמה. במסגרת הצעת החוק החדשה, תמ"א 38 תפסיק להיות הוראת שעה, הטעונה הארכת תוקף ההוראה מעת לעת, ותקבל מעמד של חוק במדינת ישראל.

 

בממשלה אמרו כי מטרת הצעת החוק היא להסיר חסמים ולעודד כדאיות כלכלית לצורך חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה בישראל.

 

אלי ישי אמר לאחר ההצבעה, כי מי שגר במבנים ותיקים צריך לפעול בהקדם לחיזוק מבנים אלה. "אני אפעל למתן הקלות בהיטלים ואגרות למי שיחזק את ביתו מפני רעידות אדמה אני שב וזועק - סכנת רעידות האדמה כבר בפתחנו . חובתנו לפעול בהקדם. נורות האזהרה בדמות רעידות אדמה קטנות כבר התרחשו. משרד הפנים יעשה כל שביכולתו להסיר את כל החסמים לחיזוק מבנים מפני רעידות האדמה. לא כדאי לחכות לועדת החקירה לבדיקת מיגון העורף מפני רעידות אדמה אלא לפעול באופן מיידי לחיזוק המבנים כבר עכשיו", אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x