שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

נשיא התאחדות הקבלנים: האוצר נכשל בניסיונותיו לעצור את עליית מחירי הדירות

ניסים בובליל: "האוצר ממשיך לדווח על ירידת מחירים במטרה לנסות ולצנן את השוק באמצעות פרסומים מטעים במקום במעשים"

שי פאוזנר 13:4507.02.11

"האוצר נכשל בניסיונותיו לעצור את עליית מחירי הדירות", כך אומר היום (ב') נשיא התאחדות הקבלנים ניסים בובליל בתגובה לפרסום נתוני השמאי הממשלתי ובעקבות נתוני הלמ"ס ונתוני בנק ישראל שפורסמו בימים האחרונים.

 

כל הנתונים מראים כי המחירים ממשיכים לעלות. "האוצר נשאר בשלו וממשיך לדווח על ירידת מחירים וזאת במטרה לנסות ולצנן את השוק באמצעות פרסומים מטעים במקום במעשים", אמר בובליל.

 

לדבריו, הפעולות שנוקט האוצר מיועדות ליצור בלבול בקרב הרוכשים ומצג שווא כאילו המחירים עומדים לרדת, אך הרוכשים שיושבים היום על הגדר רק רואים איך מחודש לחודש דירת חלומותיהם הולכת ומתרחקת מהם.

 

בית דירות. "האוצר צריך למצוא פתרונות מיידיים לבעיה" בית דירות. "האוצר צריך למצוא פתרונות מיידיים לבעיה" צילום: תומי הרפז

 

בובליל סבור כי, "האוצר צריך לשבת ולמצוא פתרונות מיידים לבעיית המחסור בדירות חדשות ולא לנסות לצנן את השוק באמצעות העלאת מסים. כמו כן, על האוצר לשחרר חסמים בנושא המחסור בעובדים מקצועיים שאינו מאפשר להגביר את קצב הבניה של דירות חדשות בישראל".

 

חיפה כדוגמה

 

בובליל חוזר ומזהיר מהעלאת מס הרכישה על משקיעים וטוען כי צעד זה יגרום גם להעלאת דמי השכירות וכך אותם רוכשים פוטנציאליים הרואים איך מחודש לחודש מחירי הדירות עולים יאלצו גם לשלם יותר דמי שכירות חודשיים.

 

כלכלני התאחדות הקבלנים מביאים כדוגמא את העיר חיפה. על פי נתוני הלמ"ס, מתחילת שנת 2010 ועד סוף הרבעון השלישי של השנה, החלו להבנות בעיר 84 יחידות דיור בלבד. בכל שנת 2009 החלו להבנות בעיר 98 יח"ד לשם השוואה בשנת 2005 נבנו בעיר 510 דירות ובשנת 2006 נבנו 473 דירות. אין ספק שעליית המחירים של 24% בעיר תוך שנה כפי שעולה מנתוני השמאי הממשלתי נובעת מהירידה במלאי הדירות בשנים האחרונות לצד העלייה בביקושים, טוענים בהתאחדות הקבלנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x