שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מעלה, מעלה, מעלה: מחירי הדירות עלו ב-3.8% ברבעון הרביעי

לפי נתוני השמאי הממשלתי הראשי, מחירי הדירות בכל שנת 2010 עלו ב-13.7% בממוצע. המלאי הנמוך של דירות חדשות בלתי מכורות הוא הגורם המשפיע ביותר על עליית המחירים

מחירי הדירות, למי שתהה, לא עוצרים לרגע. וגם הצעדים שנקט בנק ישראל לא ממש עוזרים, לפחות בינתיים. לפי נתוני השמאי הממשלתי הראשי שפורסמו היום (ב') ברבעון הרביעי של 2010 עלו מחירי הדירות בשיעור ממוצע של 3.8% לעומת הרבעון שקדם לו. בכל שנת 2010 עלו מחירי הדירות ב-13.7% בממוצע.

 

לפי השמאי הממשלתי הראשי, העיר היחדה שבה נרשמו ירידות מחירים ברבעון הרביעי לעומת הרבעון השלישי היא אילת, שם מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים ברבעון הרביעי עמד על 828 אלף שקל - ירידה של 4% לעומת הרבעון השלישי. בבאר שבע, לעומת זאת, נרשמה עלייה של 8% במחיר הממוצע של דירת 4 חדרים - שמחירה עומד על 675 אלף שקל. בתל אביב נרשמה עלייה ממוצעת של 3% - למחיר של 2,389,000 שקל לדירת 4 חדרים. בירושלים המחירים נעצרו, ועליות קלות של 2%-3% נרשמו בראשון לציון, אשדוד ואשקלון.

 

ליחצו כדי לראות את המחיר הממוצע לדירות 4 חדרים ב-16 ערים מרכזיות בארץ

 

לפי השמאי הממשלתי, המלאי הנמוך של דירות חדשות בלתי מכורות, של כ-13,500 דירות, הוא הגורם המשפיע ביותר ומביא ללחץ מתמשך לעליה במחירי דירות. מצד הביקוש, לעומת זאת, קיימים משתנים רבים בעלי השפעות מנוגדות, ביניהן: ציפיות להמשך הצמיחה, ציפיות להמשך העלייה בשער הריבית הריאלי וציפיות לנקיטת צעדים ממשלתיים להורדת מחירי הדירות. עם זאת, השפעתם של גורמים אלה חלשה ביחס להשפעת נתון ההיצע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x