• תפריט
נדל"ן

מינהל מקרקעי ישראל: נאשר בניית דירות להשכרה לסטודנטים בקיבוצים

מנהל המינהל ירון ביבי קרא לראשי הרשויות לאתר קרקעות פוטנציאליות ואמר כי המינהל יוציא מכרז לבניית דירות תוך זמן שלא יעלה על 90 יום

שי פאוזנר 12:5931.01.11

מינהל מקרקעי ישראל יאשר בנייה נרחבת של דירות להשכרה לסטודנטים בקיבוצים. כך הוסכם בדיון שנערך הבוקר (ב') בוועדת החינוך של הכנסת בנושא מצוקת הדיור לסטודנטים בקיבוצים.

 

 

מנהל מינהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי אמר בדיון כי יאפשר בניית יחידות דיור לסטודנטים בפריפריה וקרא לראשי הרשויות המקומיות אשר בקרבתם נמצאים מוסדות אקדמיים דוגמת מכללת תל חי בקריית שמונה ומכללת ספיר בשדרות, לאתר קרקעות פוטנציאליות לבניית הדירות והמנהל יוציא מכרז לבנייתן תוך זמן שלא יעלה על 90 יום.

ירון ביבי, מנהל מינהל מקרקעי ישראל ירון ביבי, מנהל מינהל מקרקעי ישראל צילום: ששון תירם

 

ההחלטה של ביבי התקבלה לאחר שבשבוע שעבר פרסם המינהל הוראה חדשה שתאפשר השכרת דירות בקיבוצים לאחר שבשנתיים האחרונות ניהל המינהל מאבק נגד פעילות זו. החלטה 2881 נועדה להסדיר בתקופת ביניים השכרת דירות בקיבוצים ולהביא לחידוש מיידי של חתימת המינהל על בקשות להיתרי בנייה למגורים בקיבוצים. על פי ההחלטה, מספר יחידות הדיור אותן יהיה רשאי הקיבוץ להשכיר יהיה 50% ממספר יחידות הדיור הקיימות בקיבוץ, בקיבוצים שהם באזור עדיפות ו-25% ממספר יחידות הדיור הקיימות בקיבוץ, בקיבוצים שאינם באזור עדיפות.

 

"לא רק מגורים"

 

מנכ"ל התאחדות הסטודנטים, נועם ויצנר אמר כי "החשש היה שהסטודנטים יהיו אלה שישלמו את מחיר המאבק בין מינהל מקרקעי ישראל לקיבוצים ואנו מברכים על כך שבזכות העלאת הנושא בוועדת החינוך לפני כחודשיים, הזדרזו הצדדים להגיע להבנות והיום אנו מתבשרים על פתרון".

 

יו"ר ועדת החינוך ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) ציין כי "נוכחות הסטודנטים בקיבוצים אינה מסתכמת רק במגורים אלא גם בהתנדבות ובהשתלבות בחיי הקהילה, רבים מהם אף נשארים להתגורר בסביבה בתום לימודיהם. אסור לשכוח שאפשרויות הדיור לסטודנטים מוגבלות ביותר וכל צמצום נוסף פשוט ימנע מהם לרכוש השכלה אקדמית במוסדות בפריפריה". עוד ביקש מילר מהתאחדות הסטודנטים לערוך סקר מקיף בכל הנוגע למצוקת הדיור בקרב סטודנטים והודיע כי יערוך דיון מיוחד של הוועדה בעקבות תוצאותיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x