שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אבולעפיה ניצח, ההפקעה בוטלה

וואליד אבולעפיה קיבל זכויות על המבנה שלו ביפו, לאחר שתוכנית ההפקעה על הנכס התיישנה

שי פאוזנר 11:0120.01.11

לא בכל יום נרשם ניצחון לאזרח הקטן במלחמה נגד המדינה. בשבוע שעבר זה קרה לוואליד אבולעפיה, בן למשפחת האופים המפורסמת מיפו, שמפעיל חנות מזון ברחוב גולדמן שבפאתי מתחם כיכר השעון בעיר. אבולעפיה קיבל אישור רטרואקטיבי של ועדת הערר במחוז תל אביב לשפץ מבנה במתחם, שהיה אמור להיכלל

בתוכנית הפקעה ישנה.

 

תקרת המבנה המדובר קרסה לפני כשלוש שנים, וזמן קצר לאחר מכן אבולעפיה שכר קבלן שיצק גג חדש על גבי הקונסטרוקציה הקיימת במקום, ללא היתר בנייה, מבלי ששינה את צורת המבנה. בדיעבד הוא הגיש בקשה להיתר בנייה, אך הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של תל אביב דחתה אותה בנימוק שמדובר בשטח שאמור להפוך לשטח ציבורי פתוח על פי התוכניות למקום. לטענת הוועדה המקומית, המקרה אינו עומד בקריטריונים שנקבעו על ידה כנוהל להחלפת גג, בין היתר בשל העובדה כי מדובר בגג הנשען על מערכת קונסטרוקטיבית חדשה, ולפיכך מדובר לטענתה בעבודות בנייה שיוצרות למעשה מבנה חדש. נוסף על כך נטען כי הבנייה מפריעה לתוכנית העתידית של אזור המכונה בעירייה "השער ליפו".

 

ועדת הערר, שאישרה את שיפוץ המבנה בדיעבד, נשענה על כך שתוכנית ההפקעה שעליה נסמכה הוועדה המקומית קיבלה תוקף לפני כ־50 שנה ועד היום לא בוצעה בפועל.

 

עו"ד עופר טויסטר, המתמחה בתחום הנדל" מסר: "החלטת ועדת הערר ראויה, כי היא מהווה מסר לרשויות ולפיו תוכניות הפוגעות בזכויות צריכים לבצע בזמן סביר, או לאפשר לבעלי המקרקעין להמשיך לפעול בהן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x