$
נדל"ן

אטיאס: ב-2010 שיווקנו 34 אלף יחידות דיור

שר הבינוי והשיכון מעריך כי היקפי השיווק ב-2011 לא יירדו מ-30 אלף יח"ד; הציג לאוצר תוכנית לשיווק 10,000 יח"ד במסגרת "מחיר למשתכן"

דותן לוי 12:1618.01.11

"סיימנו את שנת 2010 עם 34 אלף עסקאות מאושרות, זה הרבה מעל השיווק שהורגלו בו במינהל מקרקעי ישראל, לא היה מספר כזה במשך שנים", כך אמר היום (ג') אריאל אטיאס, שר השיכון והבינוי בכנס נדל"ן של המי"ל שהתקיים בתל אביב.

 

אטיאס הוסיף, "אנחנו לא יושבים על זרי הדפנה וכבר בתחילתה של 2011 יש כ-6,000 יחידות דיור במכרזים פעילים באוויר ואני מעריך שגם השנה היקף היחידות שישווקו לא יפחת מ-30 אלף.

 

"ב-2011 אנחנו רוצים לשווק 10 אלף יחידות דיור, כשליש מסך השיווק בישראל, במסגרת מחיר למשתכן. הצגנו למשרד האוצר תוכנית לפיה במכרזים אלה מחיר המינימום יהיה 50% מהמחיר שיקבע השמאי מטעמנו.

 

"ראשי הרשויות נגד המודל של מחיר למשתכן, אבל אי אפשר לתת להם להתערב בכל הליך. אם יהיה צורך נערב את הממשלה. אם האוצר ילך איתנו זה יהיה אפשרי", אמר אטיאס והוסיף, "שואלים אותי "האם יש לנו אינטרס שהמחירים ירדו? אין לנו עניין שישלמו הרבה כסף על הקרקע - אנחנו לא אגף תקציבים. אני לא שמח כשמכרז נסגר במחיר שגבוה ב-200% מהמחיר שקבע השמאי מטעם המדינה".

 

 

 


 

שר השיכון אמר עוד, כי "יש תפיסה בקרב היזמים שהמחסור בקרקעות יימשך לאורך זמן רב. אנחנו נלחמים בזה על ידי הגדלת היצע הקרקעות. מיולי 2010 התקבלה הנחיה לא לאשר תוכניות שאין בהן 20% של דירות קטנות היכן שניתן, לא במגדלי יוקרה".

 

"אנחנו מכבדים את החקלאים - אבל לאף אחד אין מונופול"

 

בנושא הקרקעות החקלאיות אמר אטיאס, כי מדובר בנושא שנמנעו מלטפל בו עד כה. "יש 18 אלף יחידות דיור מגדרה עד חדרה. אנחנו מכבדים את החקלאים אבל לאף אחד אין מונופול. אנחנו נותנים לחקלאים תמריצים ששווים הרבה מאד כסף. במקביל העברנו את חוק סילוק פולשים ומי שלא יילך איתנו לעסקה הזו יטופל במסגרת החוק. סגרנו לאחרונה 3,000 יחידות דיור על קרקע חקלאית שחלקן יצא כבר בחודש הקרוב".

 

לסיכום אמר אטיאס, כי נושא הנדל"ן נמצא על סדר היום, "זה לא פשוט לרתום את משרד האוצר לתהליכים, יש בשוק הזה כל כך הרבה מרכיבים. צריך הרבה נחישות גם להיות נודניק ואם צריך לריב קצת כדי לעזור לזוגות הצעירים. אם נעבוד בשילוב כוחות, בעוד שנה נוכל לייצר עוד יחידות דיור שאפשר לשווק. אנחנו עוברים מתוכנית לתוכנית כדי לפתור בעיות ולהוציא אותן לשוק".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x