שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מה צפוי ב-2011? "המחירים בפריפריה יזנקו, המרכז יירגע"

אהוד המאירי: "רמות המחירים במרכז הארץ כל כך גבוהות ביחס למשכורות של רוכשי הדירות, שאני חושב שבאזור המרכז נראה התמתנות

שי פאוזנר, שירלי ששון-עזר ודותן לוי 13:0922.12.10

"רמות המחירים במרכז הארץ כל כך גבוהות ביחס למשכורות של רוכשי הדירות, שאני חושב שבאזור המרכז נראה התמתנות. אבל צריך לזכור שהביקוש לא סופק, ולכן אין לצפות לירידה דרסטית", חוזה יו"ר פירמת השמאות אהוד המאירי את הצפוי ב־2011.

 

"הביקוש מועתק לפריפריות ורואים שם עליות

מחירים. מקומות שבהם יעלו המחירים במיוחד הם אלה שבהם המוצר השתנה בגלל תנאי הסביבה, כמו למשל תוספת של תחנת רכבת. הבעיה היא בצד ההיצע, ובצד הזה מינהל מקרקעי ישראל שוגה. המינהל חייב להוציא יותר מכרזי 'מחיר למשתכן', שבהם הזוכה הוא מי שמציע מחיר דירה נמוך".

 

עמוס דבוש, סמנכ"ל שיווק וייזום בחברת י.ח. דמרי: "זו תהיה שנה מעניינת. רמת המחירים תישמר באזורי הביקוש ואפילו תעלה קצת. בפריפריה ייתכנו עליות מחירים באזורים שצפונה לנתניה ודרומה לאשדוד בשיעור של 5%-12%. יש באזורים הללו תנופת בנייה משמעותית. יש ערים כמו נתיבות שהולכות ליהנות מנגישות, וזה תורם לכך שאנשים עוברים למקומות כמו אשקלון".

 

עדינה חכם, מנכ"ל אנגלו-סכסון: "כאזרחית אני מקווה שתהיה התייצבות, אבל מאמינה שתהיה עלייה מסוימת. הממשלה פעלה אמנם בעניין הקרקע, אבל לא מספיק. מה שבאמת משנה את המצב הוא הנגשת הפריפריה. לא כולם חייבים לגור בתל אביב. אני רוצה שהבנות שלי יגורו קרוב אליי, אבל הן לא חייבות לעשות את זה בתחילה במרכז".

 

רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק: "אני מרוצה מכך שהמחירים כבר לא מזנקים כמו ב־2009. אין פה בועה, אני אומר את זה באחריות. המחירים לא יירדו".

 

דני בן שחר, כלכלן מקרקעין וחוקר בטכניון: "הציבור הרחב אולי לא מבין את הפרטים ולא מתעניין בסטטיסטיקה, אבל יודע שהמחירים גבוהים במיוחד. מי שלא חייב לקנות דירה ימתין לירידות מחירים. עם זאת, ברור שהמחיר נקבע גם על ידי ההיצע. אם ההיצע יישאר מוגבל כמו היום, יהיה קשה לראות ירידות מחירים".

 

יובל אטד, מנכ"ל אתר WinWin: "לדעתי נראה עוד עליות מתונות באזורי הביקוש. אני רואה חברים שאין להם הון עצמי של 500-400 אלף שקל וגרים בשכירות שהולכת ועולה, ובסוף גם את זה הם לא יוכלו לשלם. דרושה רפורמה שלא מטפלת במשקיעים או מדדים, אלא כזו שתאמר, 'אנחנו רוצים לעזור לזוגות לקנות דירה'".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x