$
נדל"ן

הרבור גרופ: מכרנו בניין בוושינגטון בתשואה של 150% על ההון

הבניין, שנרכש ביולי 2009 בסכום של 35 מיליון דולר נמכר לחברת First Potomac Realty Trust תמורת 49.5 מיליון דולר. מנכ"ל הרבור גרופ ישראל: "החלטנו לנצל את עליית המחירים ולמכור את הנכס ברווח נאה"

שי פאוזנר 11:1720.12.10

שנה וחצי בלבד לאחר שרכשה בניין משרדים בבירת ארה"ב וושינגטון, הודיעה קבוצת הרבור גרופ, שהינה שותפות של משקיעים אמריקאים עם חברת אלקטרה הישראלית (20%), על מכירתו תמורת 49.5 מיליון דולר. הבניין נרכש ביולי 2009 בסכום של 35 מיליון דולר והעסקה משקפת לקבוצה תשואה על ההון של

למעלה מ- 150%.

 

הבניין בן שמונה קומות, משתרע על שטח של 11,623 מ"ר ושוכן במרכז העסקים של העיר וושינגטון די.סי., המכונה "משולש הזהב" מרחק הליכה מהבית הלבן. הבניין, שנמכר לחברת First Potomac Realty Trust, נבנה בשנת 1967 והושקעו בו 1.1 מיליון דולר בשיפוצים במהלך שלוש השנים שקדמו לרכישתו בידי הרבור גרופ. ציבור השוכרים בבניין מורכב מחברות בינלאומיות לצד משרדי אדריכלים, עורכי דין, יועצים פוליטיים, שגרירויות ומלכ"רים. שיעור התפוסה הנוכחי בנכס עומד על 100%.

 

"בכמה שווקים בארה"ב היתה עליית מחירים במחירי הנדל"ן בשנה באחרונה. השוק החם ביותר מהבחינה הזאת הוא שוק המשרדים בוושינגטון די.סי., שכן הוא מושך אליו משקיעים מוסדיים רבים המחפשים שוק יציב וחזק בארה"ב. החלטנו לנצל את המצב ולמכור את הנכס ברווח נאה", אמר הבוקר ג'י צביבל, מנכ"ל הרבור גרופ ישראל.

 

הרבור גרופ פעילה מאד בשוק הנדל"ן בוושינגטון ובמהלך השנה האחרונה השלימה סדרה של עסקאות בבירה האמריקנית. באוגוסט השנה רכשה החברה בניין בן 15 קומות ובו 283 דירות תמורת 25.5 מיליון דולר. בנוסף, רכשה הקבוצה באוקטובר האחרון מתחם מגורים בעיר הכולל תשעה בנייני מגורים, תמורת 39.45 מיליון דולר.

 

יצוין כי רק בשבוע שעבר דיווחה הרבור גרופ על השלמת עסקה לרכישת בניין משרדים באזור כיכר טיימס במנהטן במשותף עם חברות הביטוח מגדל ומנורה תמורת 150 מיליון דולר. בסך הכל, ביצעה החברה במהלך שנת 2010 השקעות בהיקף העולה על 425 מיליון דולר בנכסי נדל"ן מסוגים שונים בארצות הברית. קבוצת הרבור גרופ פעילה בשוק הנדל"ן בארה"ב החל משנת 1985 ומחזיקה בנכסים בהיקף של 3 מיליארד דולר בארה"ב, קנדה ואנגליה. נכסים אלו כוללים כמיליון מ"ר משרדים וכ-14 אלף יחידות דיור. החברה מחזיקה במשרדים בנורפולק, ניו יורק, שיקגו, לונדון ורמת גן. הבעלות על הקבוצה מתחלקת בין אלקטרה נדל"ן 20%, לבין שותפים אמריקאיים וישראלים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x