$
נדל"ן

אפריקה ישראל מגורים ותדהר ירכשו בראש העין קרקע ב-120 מיליון שקל

מדובר באופציה לחטיבת קרקע המאפשרת בנייה של 1,000 יחידות דיור, שנרכשה בעבר על ידי חברת סי.פי.אם. היקף המכירות בפרויקט נאמד בכ-1.5 מיליארד שקל

דותן לוי 10:5520.12.10

אפריקה ישראל מגורים ותדהר ירכשו את זכות האופציה של חברת סי.פי. אם. לרכישת זכויות הקרקע בגבעות המזרחיות של ראש העין ממינהל מקרקעי ישראל, תמורת 120 מיליון שקל. מדובר בחטיבת קרקע שהינה חלק מהתוכנית הגדולה המיועדת לפיתוח ראש העין, וכוללת כ-14,000 יחידות דיור בגבעות המזרחיות

של העיר, בסמוך לשכונת נוה אפק.

 

מקב"ת (מכרז קרקעות בלתי מתוכננות) ראש העין פורסם בשנת 1995 על שטח של כ-800 דונם, במסגרתו הובילה חברת סי.פי.אם. את התכנון כיזם בשיתוף עם חברה אמריקאית בשם אלפו, ובתמורה לאופציה לרכישת 20% מהמתחם לאחר שהתכנון לקרקע יסתיים. מדובר בתוכנית הראשונה שתשווק על ידי מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון,  כחלק מהתוכנית הגדולה לפיתוח הגבעות המזרחיות של ראש העין. ההערכות הן כי פיתוח הקרקעות יחל בתקופה הקרובה ובמהלך 2011 כבר ישווקו יחידות הדיור הראשונות.

 

לפי התוכנית, בשטח יוקמו שכונות מגורים חדשות שיכללו מגדלי מגורים וקוטג'ים, ובצמוד להם ייבנו מוסדות חינוך ומבני ציבור, מבני מסחר ובילוי וגינות ציבוריות.

 

המתחם שהוקצה לחברת סי.פי.אם קיבל תוקף כבר ב-2003, הוא כולל כ-1,000 יחידות דיור מתוכן 128 צמודות קרקע והיתר בבנייה רוויה של בניינים בני 18-12 קומות. היקף המכירות המשוער בחלק זה מוערך בכ-1.5 מיליארד שקל. בכוונת החברות למכור יחידות דיור של 4 חדרים, 5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים במחירים שבין 2-1.25 מיליון שקל.

 

חברת סי.פי.אם, הוקמה בשנת 1991 על ידי קציני מילואים בכירים והיא עוסקת בבנייה למגורים בכל רחבי הארץ. כמנכ"ל החברה ואחד מבעליה משמש אל"מ במילואים עמיקם אורן, שהיה בעבר מנכ"ל משרד השיכון.

 

לדברי גילי דקל, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים, "במסגרת האסטרטגיה לפיתוח העסקי של אפריקה ישראל מגורים שמה לה החברה למטרה כיעד להרחיב את מלאי הקרקעות בשנים הקרובות".

  

עמיקם אורן , מנכ"ל סי. פי. אם: "אנו שמחים כי לאחר שנים רבות שבהן הובלנו את התכנון במתחם זה, חברו אלינו שתיים מהחברות היזמיות הגדולות במשק לצורך תכנון, פיתוח והקמת שכונת מגורים בת כ- 1,000 יח"ד".

  

את חברת סי.פ.אם ייצגו בעסקה עו"ד יהודה זהבי ועו"ד יובל שץ ממשרד זהבי בלאו ושות', את חברת אפריקה ישראל מגורים עו"ד אבי בן-יעקב ועו"ד רונית אשד ממשרד וכסלר ברגמן ושות' ואת חברת תדהר ייצגו עו"ד אלדד כורש ועו"ד שלום סימון ממשרד עמית פולק מטלון שות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x