$
נדל"ן

ההימור הבא של דוד עזריאלי: חולון

עזריאלי הניח אתמול את אבן הפינה לפרוייקט שיוקם באזור התעשייה של חולון בהשקעה של כ-720 מיליון שקל

גולן חזני 08:0416.12.10

לאחר ששינה את קו הרקיע של תל אביב,דוד עזריאלי מתכנן לבצע שדרוג גם לאיזור התעשיה של חולון המזוהה עם מוסכים, תעשיה קלה ורשתות מזון. עזריאלי, בעל השליטה בקבוצת הנקראית על שמו, הניח אתמול את אבן הפינה לפרוייקט "מרכז עזריאלי לעסקים", בחלקו הדרומי של אזור התעשיה של חולון. היקף ההשקעה הכולל במרכז שיוקם על מגרש של 33 דונם מוערך בכ־720 מיליון שקל.

 

עזריאלי שהגיע עם רעייתו סטפני ובתו דנה לאירוע, מסר כי הוא מתכנן פרוייקטים נוספים בישראל. עזריאלי זכה בפרוייקט במכרז לפני שנתיים בחלק מתוכנית בניין עיר חדשה של העירייה לפיה יוקמו מיליון מ"ר של תעשיות מתקדמות באיזור זה. אברהם אלפסי מנהל הפרוייקט העריך כי בנייתו של השלב הראשון תסתיים ביוני 2013. מוטי ששון, ראש עיריית חולון שהשתתף באירוע מסר כי משנת 1994 מנסה העירייה למכור את הקרקע במתחם ללא הצלחה. "נפגשנו עם יזמים שהבטיחו כי יגשו הצעות אך זה לא קרה עד שבא דוד עזריאלי שאותו אני מעריץ, והחליט להקים את הפרוייקט", סיפר ששון.

 

ששון ועזריאלי מניחים את אבן הפינה ששון ועזריאלי מניחים את אבן הפינה צילום: אריאל בשור

המרכז יכלול 220 אלף מ"ר בארבעה מגדלים של 13 קומות עם פארק, שדרת מסחר וארבע קומות חנייה תת קרקעית ל־2,600 רכבים. מדובר בשני בניינים מרובעים עם 1,500 מ"ר בכל קומה ושניים מלבניים עם 3,000 מ"ר לקומה. בשדרת המסחר יבנו בתי קפה, חדר כושר, בריכה, סניפי בנק ומרכז כנסים. גודלו של המרכז דומה לזה של מרכז השלום בתל אביב. כזכור, גם קניון איילון, הפרוייקט הראשון של עזריאלי בארץ, הוקם על שטח ששימש לאיסוף אשפה.

 

מנחם עינן, מנכ"ל קבוצת עזריאלי סיפר כי רעייתו ילידת חולון והוסיף, "רוב המשרדים בארץ נמצאים מתל אביב צפונה והגיעה השעה למעבר גם לאיזור הזה של ראשון לציון, בת ים וחולון, בו 600 אלף תושבים". הקבוצה מתכננת להקים שני מגדלים בשלב ראשון, רבוע ומלבני ולהוסיף שניים בהמשך. ארנון תורן, סמנכ"ל השיווק של הקבוצה העריך כי דמי השכירות במרכז יעמדו על כ־70 שקל למ"ר בחוזים לתקופות של חמש שנים עד 25 שנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x