$
נדל"ן

נתניהו: "מחירי הדירות בתל אביב - כמו בהונג קונג"

במהלך ועידת הגליל התייחס ראש הממשלה לבעיית הנדל"ן בישראל. בנוסף הצהיר כי מחצית מהמגרשים בצפון מיועדים למגזר הלא יהודי

נעמה סיקולר 16:2214.12.10

"ישראל מדינה קטנה עם אוכלוסיה גדולה ויש בעיה של מחירי הדירות. הבעיה חמורה במיוחד כאשר רוב האוכלוסייה מתרכזת ברצועה צרה בין גדרה לחדרה, כי אז מחירי הדירות בתל אביב הם כמו בהונג קונג", כך אמר היום (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת הגליל המתקיימת בבית שאן.

 

"קיבלנו

החלטה בעידודו של שר השיכון אטיאס לבטל החלטה של הממשלה הקודמת שלא למכור במרכז, במקביל אנחנו מוכרחים לפתוח את היצע הקרקעות הגדול והוא נמצא בשני מקומות - בגליל ובנגב", הוסיף נתניהו. 

 

"יש לנו תוכניות זמינות ל-40 אלף יחידות דיור, חצי מהן למגזר היהודי והיתר לערבי. יש לנו תוכניות לאלפי דירות בנצרת עילית בנצרת הסמוכה, בצפת, בכרמיאל. יש 20 אלף מגרשים בצפון, כולם מיועדים למגזר הכפרי, שנמצאים בשלבי סיום התכנון ולקראת שיווק. ושוב אני רוצה להדגיש: חצי מהם מיועדים למגזר הלא יהודי ואני מתכנן לגרום לכך שכמה שיותר מגרשים ישווקו במיידי כדי לאפשר הרחבתם של יישובים, במיוחד בשביל בני הדור השני השלישי".

 

נתניהו התייחס גם לקרקעות החקלאיות: "נפתח גם קרקעות חקלאיות, ובנוסף החלטנו להשקיע מיליארד שקל בשיקום התשתיות של היישובים הכפריים. אני חושב שכל אלה הן החלטות ציוניות שלא נעשו במשך שנים. עוד דבר שאנחנו עושים הוא בית הספר לרפואה בגליל".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x