$
נדל"ן

תושבים ערבים מנעו כניסה לנכסים בסיור עמידר ביפו

כ-30 איש התקהלו ומנעו את כניסת אנשי עמידר ורוכשים פוטנציאלים לנכסים במהלך סיור. לבסוף נשלח למקום כוח יס"מ

דותן לוי 18:2829.11.10
סיור שערכה חברת עמידר למתעניינים שביקשו לרכוש נכסים ביפו הסתיים בנס ללא נפגעים בנפש, לאחר שקבוצה של כ-30 ערבים מיפו התקיפו את עובדי עמידר ואת הרוכשים הפוטנציאלים באלימות מילולית ופיזית ומנעו מהם כניסה לבתים. במהלך הסיור הופעלו שוטרי יס"מ פעמיים, כאשר באחת הפעמים נדרש
להגיע כוח מתוגבר של כ-14 שוטרים.

 

מדובר בסיור שגרתי שעורך מינהל מקרקעי ישראל לנכסי רשות הפיתוח (נכסי נפקדים ממלחמת השחרור שעברו לבעלות המדינה) לאחר פרסום מכרזים. נכסים אלה מנוהלים על ידי  עמידר, אשר גם אחראית לביצוע הסיורים המקדימים בשטח. במקרה זה הוצאו מכרזים ל-6 נכסים, מהם 4 בחלק המזרחי הקרוב לרחוב יפת ושניים בחלק המערבי, בשכונת עג'מי ובאזור אנדרומדה.

 

על פי הערכות מטרת המתקיפים היא לטרפד את המכרזים, להבריח את אותם רוכשים פוטנציאלים ובהמשך להפחית את מחירי הנכסים ולרכוש אותם.

 

בדו"ח שנכתב על ידי עובד של עמידר והגיע לידי "כלכליסט", כותב העובד שהוביל את הסיור, "מדובר בסיור אלים וקשה מאן כמותו, שעוד לא ראינו עד כה במרחב, אשר הגיע עד כדי עימות פיזי". העובד תאר מספר עימותים: "האלימות ברחוב מאור עיניים 14 היתה קשה. הן אלימות מילולית והן פיזית כלפי המתעניינים. הזמנתי משטרה למקום, הגיעו שני שוטרי סיור והשוטר הקהילתי, היה שם מו"מ ארוך מול השוטרים ותוך כדי שני מתעניינים קיבלו מכות מהמתנגדים. בשלב זה, כשחשבנו עוד שהחלק הקשה של הסיור מאחורינו, נציגי המשטרה הלכו, מנהל המרחב הלך לפגישה במינהל, ואנו המשכנו בסיור".

 

בהמשך מתאר העובד כי האלימות אף גברה כאשר הגיעו לנכס ברחוב שערי ניקנור 42. "כבר כשהגענו לרחוב ראינו כי איננו יכולים להיכנס אפילו אל השביל המשותף. ביקשתי להיכנס כנציג עמידר. התנפלו עליי כשלושים איש ערבים ואיימו עליי. יצרתי קשר שוב עם המשטרה, הודעתי להם שיש אלימות ועדיף שישלחו תגבורת גדולה היות ויש קבוצה גדולה במקום. כך היה. לאחר מספר דקות הגיעה ניידת של יס"מ עם כ- 10-14 שוטרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x