שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

בונים ומפנים ביהוד מונוסון

במהלך פרויקט התחדשות עירונית ביהוד מונסון יהרסו 192 דירות ישנות אותן יחליפו בנייני מגורים חדשים בני 16 קומות עם למעלה מ-600 דירות; במקום פינוי-בינוי זוכים הדיירים לבינוי-פינוי

אורי חודי 10:3118.11.10
התחדשות עירונית היא אחד הפתרונות הטובים ביותר למצוקת הקרקעות ומחירי הנדל"ן הגבוהים. פינוי בינוי הוא חלק מהתשובה וכל פרויקט שכזה שיוצא אל הפועל מקודם בברכה על ידי דיירים, הרשות המקומית וכמובן היזמים.

 

עד היום הסתיים רק פרויקט אחד במתווה של פינויי בינויי, אחדים נמצאים תוך כדי עבודה ומתחמים רבים אותם הגדיר משרד הבינוי והשיכון כמיועדים לפינוי בינוי עדיין מחכים להכרעה בירוקרטית או הסכמה של כל הדיירים.

 


בימים אלו יצא לדרך פרויקט התחדשות עירונית ביהוד מונוסון אותו מבצעות החברות אשדר וענב. מדובר בפרויקט שבמהלכו ייהרסו 192 דירות ישנות הנמצאות בבנייני רכבת ישנים ברחוב התמר בעיר ואותן יחליפו בנייני מגורים חדשים בני 16 קומות שיכללו למעלה מ-600 דירות.

 

בשונה מפרויקט פינוי בינוי רגיל, דיירי רחוב התמר לא יאלצו לעזוב את ביתם ולגור בדיור חלופי עד בניית הבניינים החדשים, וזאת הודות לביצוע מעט שונה של תוכנית התחדשות עירונית בשכונה. במקום פינוי בינוי מתבצע במקום בינוי פינוי, כלומר, הבניין החדש נבנה לצד המבנים הישנים ולאחר סיומו יעברו דיירי הדירות הישנות לדירות החדשות. במקביל ייהרסו בנייני הרכבת הישנים ובמקומן ייבנו עוד בניינים חדשים.

 

"כלכליסט" יצא לבדוק כיצד פועלת השיטה החדשה, מה תוקע פרויקטים דומים ברחבי הארץ והאם הבירוקרטיה היא הבעייתית או דווקא הדיירים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x