שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

ת"א לעשירים בלבד? 45% מבכירי הנדל"ן מעריכים שהשכירות בעיר תתייקר ב-10%

סקר Deloitte בריטמן אלמגור זהר: 41% מבכירי ענף הנדל"ן מאמינים שמחיר הדירות יעלה ב-2011. העיר האטרקטיבית ביותר להשקעה, לפי הסקר, היא רחובות. ומי צריך לקחת אחריות על הוזלת מחירים? 82% סבורים שזה תפקיד הממשלה

שוכרים דירה בתל אביב וסבורים שאתם משלמים יותר מדי כסף לבעל הבית? לידיעתכם - המצב שלכם יכול להיות הרבה יותר גרוע במהלך השנה הקרובה: לפי סקר בכירי הנדל"ן של Deloitte בריטמן אלמגור זהר, 45% מבכירי הנדל"ן מאמינים כי בשנה הקרובה מחירי השכירות בתל אביב יעלו ב-10%. הסקר נערך בקרב 100 בכירים בענף הנדל"ן.

מהסקר עולה עוד, כי 44% מאמינים כי מחירי השכירות בתל אביב יישארו כפי שהם. בנוסף, 41% מקרב בכירי ענף הנדל"ן הישראלי סבורים כי במהלך שנת
2011 מחירי הנדל"ן למגורים צפויים להמשיך לעלות, בעוד ש-45% מהנשאלים צופים כי לא יחול כל שינוי במחירי הדירות, ורק 14% מהמשיבים צופים ירידה במחירי הדירות. 9% מהמשיבים ציינו כי להערכתם במהלך השנה הקרובה מחירי שכר הדירה למגורים בתל אביב ירדו בשיעור של עד 10%, ו-2% ציינו כי מחירי שכר הדירה למגורים בת"א יעלו בין 10% ל-20%.

 

רחובות בעלייה, הוד השרון בירידה

 

בסקר התבקשו בכירי הנדל"ן לדרג את הערים האטרקטיביות ביותר להשקעה. העיר האטרקטיבית ביותר לפי התוצאות היא רחובות שאותה דירגו 25% מהבכירים כאטרקטיבית ביותר. 23% דירגו את נס ציונה ו-21% דירגו את חיפה במקום הראשון.

 

יוקנעם, גדרה ופרדס חנה דורגו אף הן כערים אטרקטיביות לרכישת דירה למגורים, עם 19% לכל אחת מהן, ולאחר מכן ניצבות באר שבע ואשקלון עם דירוג של 18% מהבכירים. אחריהן נתניה ויבנה עם דירוג של כ-16% מהבכירים, חדרה עם 12%, מודיעין ותל אביב עם 11% והרצלייה עם 9%.

 

הדירוג המפתיע ביותר ברשימה הוא דירוג העיר הוד השרון שמגיעה למקום העשירי ברשימה אותה סימנו רק כ-5% מהבכירים בלבד. בסקר האחרון סימנו את הוד השרון 44% מהבכירים כיעד האטרקטיבי ביותר להשקעה. לפי גורמים בחברה ההסבר לכך קשור ככל הנראה לעליית דרמטית במחירי הדירות בעיר אשר משפיעה ישירות על תשואות המשקיעים.

 

מי אחראי על הוזלת מחירי הדירות?

 

עוד עולה מהסקר, כי  82% מבכירי הנדל"ן סבורים כי על הממשלה להוביל להורדת מחירי הנדל"ן למגורים. 56% מאמינים כי על המדינה להגדיל את כמות הקרקעות לשיווק, 21% סבורים שהתערבות הממשלה צריכה להיות דווקא באמצעות הטלת מס על דירות להשקעה ורק 2% סבורים שעל נגיד בנק ישראל להמשיך במדיניות העלאת הריבית. עם זאת, הסקר חושף כי מרבית המשיבים, כ-63%, לא חושבים כי קיימת בועת נדל"ן במחירי הדירות למגורים בישראל.

 

רו"ח אמיתי ובר, שותף וראש מגזר הנדל"ן בדלויט, מציין כי "כל עוד המדינה לא תחל לטפל בצד של ההיצע באופן אגרסיבי יותר, קרי הגדלת היקף הקרקעות לשיווק, אין אנו צפויים לראות ירידה משמעותית במחירי הדירות למגורים בישראל".  

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x