שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

החוכרים בת"א לא ייאלצו לחדש את חוזי החכירה

עיריית ת"א דורשת תשלום של 91% משווי המקרקעין כתנאי להארכת החוזים, אף שהמינהל דורש סכום נמוך יותר. בית המשפט הוציא צו ביניים עד לבירור התביעות נגד העירייה

שופט בית המשפט המחוזי בת"א אבי זמיר החליט השבוע לתת צו מניעה זמני, ולפיו לא יידרשו 23 חוכרי קרקעות בת"א לחתום עם העירייה על חוזי החכירה עד לבירור הנושא בבית המשפט. בנוסף, בית המשפט קבע שאי־החתימה לא תפגע בזכויותיהם למימוש אופציה להארכת תקופת החכירה לאחר שתתקבל הכרעה

בעניין. המלחמה בנושא החכירות בת"א התעוררה בחודש אוגוסט השנה. בתאריך זה הסתיימו חוזי החכירה שנחתמו בין העירייה לבין תעשיינים בעיר, שהיו בתוקף ל־60 שנה עם אופציית חידוש לעוד 59 שנה.

 

מדובר בבעלי עסקים קטנים שחכרו מהעירייה שטחים בני 150–200 מ"ר, וגם בחברות גדולות במשק כמו חברת החשמל, שחכרה מהעירייה כמה דונמים. רוב העסקים מרוכזים בחלק הדרומי של העיר ברחוב יגאל אלון, מתחם ביצרון, מתחם מונטיפיורי ונחלת יצחק.

 

על פי הסכמי חכירה שנחתמו נקבע כי התנאים להארכת החוזה יהיו כפי שנהוג במועד הארכתו. עו"ד שמואל שוב ממשרד משה שוב ושות', המייצג את 23 החוכרים, טוען בשיחה עם "כלכליסט" כי התנאים שהעמידה עיריית ת"א לחידוש האופציה הם בלתי סבירים ועומדים על 91% משווי המקרקעין. "מינהל מקרקעי ישראל גובה במקרים של חידוש אופציה רק 13% ולא 91%", מסביר שוב. קבוצה נוספת של 15 חוכרים הגישה בערב סוכות תביעה על ידי עו"ד אורי עמנואל ממשרד דוד בסון. ל"כלכליסט" גם נודע כי בכוונת קבוצה נוספת של 150 חוכרים, שאותה מייצג משרד עו"ד שרגא בירן, להגיש כתב תביעה ביום ראשון לבית המשפט.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x