שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

הממשלה הכריזה על 5 מתחמי פינוי־בינוי חדשים

שלושה מהמתחמים שהוכרזו ממוקמים בעיר בת ים ושניים ברחובות

הקבינט הכלכלי־חברתי של הממשלה הכריז אתמול על חמישה מתחמי פינוי ובינוי חדשים. המשמעות: יזמים שיצליחו לשכנע תושבים במתחמים לפנות את בתיהם, יוכלו לקבל זכויות בנייה נוספות בשטח. הדיירים שיסכימו להתפנות יוכלו לקבל דירות חדשות ומרווחות יותר.

 

הדיון על המתחמים החדשים

החל לפני חודשיים בוועדת השרים לענייני חברה וכלכלה בראשות שר האוצר יובל שטייניץ. הכרזת הקבינט שנעשתה אתמול תהיה בתוקף שש שנים, ובמהלכה יידרשו הדיירים להגיע להסדר עם יזמים פרטיים, ולהתחיל בביצוע התוכנית על המתחם.

 

על פי החלטת הקבינט, שני מתחמים - בשכונת שער העיר והגיבורים בבת ים - הוכרזו כמתחמי פינוי־בינוי במסלול "הרגיל", שבמסגרתו מממנת המדינה הכנת התוכנית עבור המתחם, מנהל פרויקט והטבות מס; שניים נוספים – בכפר גבירול ובמגדלי הגפן ברחובות - הוכרזו כמתחמי פינוי־בינוי במסלול היזמי, שבמסגרתו מוענקות הטבות מס ליזמים שחתמו על הסכמים עם בעלי נכסים במתחם; ומתחם נוסף הממוקם בבת ים הוכרז במסגרת מסלול פינוי־עיבוי - מסלול שבו לא נהרס המתחם אלא נוספות בו תוספות בנייה על הקיים.

 

במקביל להכרזה על המתחמים החדשים, החליט הקבינט החברתי־כלכלי גם על הארכת תוקף ההכרזה ב־12 מתחמים נוספים בחיפה, הוד השרון, נהרייה, רחובות ויבנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x