$
נדל"ן

קייזמן ואפרת מתחילים בבנייה במתחם כורש בתל אביב

חברת אוראה של עדי קייזמן ורן אפרת תבנה 20 דירות ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, לא רחוק מהשוק הסיטונאי. אפרת: "לא ניכנס למגה־פרויקטים בתל אביב"

חודשים ספורים בלבד לאחר שרכשו אנשי העסקים עדי קייזמן ורן אפרת את הקרקע במתחם כורש בתל אביב, כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", הודיעו השניים כי הם מתחילים בשיווק פרויקט sphera. הקרקע שעליה מתוכנן הפרויקט משתרעת על שטח של דונם אחד, בין רחוב יהודה הלוי 70־72 ורחוב כורש. כיום

פועל על הקרקע חניון.

 

קייזמן ואפרת רכשו את השטח מאיש הנדל"ן הרצל חבס תמורת 25 מיליון שקל. הם מתכננים לבנות 20 דירות יוקרה בקרקע, באמצעות חברת אוראה שנמצאת בשליטתם. בקרקע הסמוכה, שאותה מחזיק חבס ועליה פעלה מרכזיית בזק, מתוכנן פרויקט מגורים נוסף, אך מכיוון שהתב"ע (תוכנית בניין עיר) לא מייעדת את השטח למגורים, גורמים בשוק מעריכים כי הפרויקט של חבס יתעכב כמה שנים בוועדות התכנון והבנייה קודם שייצא לפועל.

 

לדברי קייזמן ואפרת, בכוונתם להתחיל בבניית הפרויקט בהקדם האפשרי. השאיפה של שניהם היתה לייצר גרסה מודרנית של מבנה באוהאוס, ולשם כך הם הטיסו ארצה את האדריכל הגרמני אינגו פוט, המתמחה בבנייה מודרנית. פוט תכנן מבנה שבו שש קומות, שתי מעליות, חניון תת קרקעי וחדר כושר.

 

דירות בשטח 85 מ"ר ימכרו בכ־2.15 מיליון שקל; דירות בשטח 105 מ"ר ימכרו בכ־2.75 מ"ר; דירות גן של 105 מ"ר, בתוספת חצר בגודל 150–180 מ"ר, יימכרו בכ־4 מיליון שקל; והדופלקסים, בשטח 250 מ"ר, בתוספת 100 מ"ר גג ובריכה פרטית, ימכרו בכ־11 מיליון שקל.

 

לשאלה האם הקרבה לשוק הסיטונאי תיטיב עם הפרויקט עונה אפרת בשלילה: "אנחנו מכוונים לחוויית מגורים אחרת לגמרי ממה שפרויקט כמו השוק הסיטונאי מציע. היתרון הוא החיבור לשדרות רוטשילד, מתחם גן החשמל והקצה של יהודה הלוי, שבו מתחילה נווה צדק. אנחנו לא רואים את עצמנו נכנסים למגה־פרויקטים בתוך תל אביב. הפרויקט הכי גדול שאנחנו בוחנים כיום בעיר הוא מגדל בן 27 קומות על קו החוף. הסיבה לכך היא שהקרקע מאוד יקרה וזמן המכירה הוא ארוך יותר, ובפילוסופיה שלנו אנחנו תמיד מעדיפים למכור את כל הפרויקט לפני שמתחילים לבנות".

 

לדברי קייזמן, הוא ואפרת ימשיכו להרחיב את פעילותם בארץ גם מחוץ לתל אביב, בעיקר בפתח תקווה, בכפר סבא ובפרויקט לבניית 104 יחידות דיור במבנים מדורגים באורנית, שבנייתו נעצרה בשנה האחרונה בגלל ההקפאה בשטחים. בנוסף צופה קייזמן כי פעילותם בברלין תתרחב משמעותית: "אנחנו מחזיקים כיום ב־4,000 יחידות דיור בברלין, שמניבות 60 מיליון שקל בשנה, ואנחנו מעוניינים להגיע בשנים הקרובות ל־10,000 יחידות דיור".

 

קייזמן מוסיף כי חלון ההזדמנויות בברלין ימשך לדעתו עוד 3–5 שנים, לפני שיתחילו עליות מחירים משמעותיות. כשהוא נשאל מה יקרה עם הקרקעות של ADO Group במזרח אירופה לאור המפלות שנחלה בתקופת המשבר, הוא מחייך: "יש לנו חטיבות קרקע ענקיות באוקראינה שניתן לבנות עליהן כבר היום אלפי יחידות דיור, אבל אנחנו לא יכולים לפעול שם. כל המערכות הפיננסיות במזרח אירופה משותקות, והבנקים למשכנתאות כבר לא קיימים. כרגע מחכים לראות מה יתפתח. אם תהיה הזדמנות טובה אז גם נממש נכסים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x