שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

התמ"ת ישיב לאלקטרה דמי פיתוח בשל התיישנות

הצדדים הגיעו לפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין במסגרתה חויב משרד התמ"ת לשלם לאלקטרה סך של 811 אלף שקל

שי פאוזנר 09:3714.09.10

משרד התמ"ת ישיב במהלך נדיר דמי פיתוח לחברה יזמית בשל התיישנות. ההחזר יבוצע בעקבות הסדר פשרה בתביעה כספית שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב על ידי חברת בת של אלקטרה מוצרי צריכה, מקבוצת אלקו החזקותשבשליטת גרשון זלקינד, נגד המשרד.

 

הצדדים הגיעו לפשרה אשר קיבלה תוקף של פסק דין במסגרתה חויב משרד התמ"ת לשלם לאלקטרה סך של 811 אלף שקל. במסגרת התביעה דרשה אלקטרה להשיב דמי פיתוח ששולמו על ידה בעבר לחברה מפתחת בעקבות הקצאת מקרקעי מינהל באזור התעשיה קרית גת. החברה המפתחת של העיר פעלה מטעם משרד התמ"ת. את אלקטרה ייצגו עורכי הדין זיו לב, חן גינון כהן ומידן גריסרו, ממשרד עוה"ד זיו לב ושות'.

 

אלקטרה דרשה את מלוא דמי הפיתוח בצירוף ריבית והפרשי הצמדה. כעשור לאחר מועד ההקצאה בו נחתם הסכם הפיתוח בין החברה למשרד לא נעשה שימוש בקרקע וההסכם בוטל אך משרד התמ"ת השיב רק חלק מהסכומים ששולמו בעבר, לאחר שניכה מהם קנס של 0.5% לכל חודש, החל מיום תשלום דמי הפיתוח ועד למועד ביטול הסכם הפיתוח עם המינהל, תוך שהוא נסמך על "הוראות מנכ"ל".

 

הוראות המנכ"ל, אשר לטענת אלקטרה כלל אינן מחייבות אותה, שונו לאורך השנים ולאחר הגשת התביעה תוקנו פעם נוספת ונקבע בהן כי סכום הקנס לא יעלה בכל מקרה על 30% מדמי הפיתוח ששולמו. ההפשרה הושגה בעקבות תביעה שהגישה אלקטרה להשבת הסכומים שהיו שנויים במחלוקת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x