שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

קרקע ברשפון הוחזרה לבעליה לאחר שנגנבה מהם באמצעות זיוף

בית המשפט השיב לתאומים מארה"ב את הקרקע, אשר נמכרה על ידי עו"ד רמאי שפעל בקבוצה מאורגנת

מארק שון 09:2209.08.10
בית המשפט המחוזי בתל אביב השיב לתאומים, תושבי ארה"ב, קרקע במושב רשפון שנגנבה מהם בעקבותזיוף והונאה.

 

התאומים, ג'ון ופול הרינג, קיבלו בירושה מהוריהם המנוחים את הקרקע ברשפון כבר ב־1985. הם התמהמהו עם רישום צו הירושה בביהמ"ש, ופנו לעו"ד מקומי בישראל רק עשר שנים

לאחר מכן. במסגרת ההליכים שהחלו התאומים לנהל בארץ התברר כי הם נפלו קורבן לזיוף: הקרקע נרשמה על שם חברה ששילמה עבורה 600 אלף דולר לעורך דין זייפן.

 

עו"ד רוני שוורץ, שהורשע כבר במאי 2007 בעבירות של זיוף והונאה בפרשייה דומה, הסביר בחקירתו במסגרת המשפט שניהלו התאומים, כי בין השנים 2002 ו־2003 היה שייך לקבוצה של זייפנים שעסקו באיתור נכסי קרקע שנזנחו על ידי היורשים. אנשי הקבוצה "המציאו" יורשים פיקטיביים, ובאמצעות שורת מסמכים מזויפים הביאו לרישום הנכסים על שמם של אותם אנשים.

 

באופן זה נפלו גם התאומים הרינג ברשת. מפסק הדין של ביהמ"ש המחוזי עולה כי בפברואר 2003 הגיש עו"ד שוורץ לביהמ"ש בקשה לרישום הקרקע, שבמסגרתה הסתמך על מסמכים מזויפים. במסגרת עדותו הודה כי מעולם לא קיבל מהתאומים אישור לפעול בשמם, וכי המסמכים שהציג היו מזויפים. בעקבות זאת קבע ביהמ"ש כי הקרקע תוחזר לבעליה המקוריים. את האחים ייצגו עוה"ד דרור ויגדור, שי רייכר ושני רפופורט ממשרד יגאל ארנון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x