שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

רמת השרון: הופקדה תוכנית פינוי בינוי הכוללת דיור בר השגה

עיריית רמת השרון יזמה תוכנית פינוי בינוי בשכונת מורשה אותה היא מכנה - מתחם הצעירים. במקום ייבנו ארבעה מגדלים של 21 קומות ובהם 406 יחידות דיור חדשות - שחלקן מיועדות לדיור בר השגה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב במשרד הפנים, החליטה על הפקדת תוכנית פינוי בינוי ברמת השרון המכונה מתחם הצעירים. את התוכנית יזמה עיריית רמת השרון ותכנן אותה האדריכל דורון פנחס.

 

המתחם, בשטח של כ-42 דונם ממוקם באזור מורשה בין הרחובות הרב ריינס מצפון,
רחוב המלכים ממזרח, רחוב בית השואבה מדרום ורחוב השח"ל ממערב. במתחם יש כיום מבני מגורים, שהוקמו בשנות ה-60 ומיועדים לפינוי ובהם 108 יחידות דיור, ומתחם פעיל של מבני ציבור בנוסף לשטח ציבורי פתוח ומוזנח. בשונה מתוכניות פינוי בינוי שבהן נדרשים הדיירים להתפנות מבתיהם, בתוכנית זו תחל הבנייה על השטח הפתוח בטרם יפונו הדיירים ולכן יוכלו הדיירים להתגורר בבתיהם עד לגמר הבנייה.

 

לפי התוכנית, בצפון המתחם ייבנו ארבעה בניינים של 21 קומות בצמוד לפארק ציבורי. בחלק המערבי של המתחם ייבנו עוד שלושה מבנים בני 9 קומות. בסה"כ יבנו 406 יחידות דיור עם אפשרות לתוספת של 24 יחידות דיור. הוועדה המחוזית התנתה את תוספת יחידות הדיור בכך שבמתחם ייבנו 18 מהן לדיור בר השגה. הוועדה המחוזית דורשת מיוזמי התכנית חוות דעת של פקיד היערות בנושא העצים הקיימים במתחם ולשמירה עליהם.

 

עיריית רמת השרון מקדמת בימים אלה עוד שתי תוכניות פינוי בינוי באזור זה, ובכוונתה להגדיל את היצע הדירות האיכותיות בלב שכונת מורשה ולייצר הגירה של אוכלוסייה צעירה לאזור.

 

החברה המנהלת את הפרויקט מטעם העירייה ומשרד השיכון היא וקסמן גוברין. מנהלת הפרויקט היא האדריכלית גלי דולב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x