$
נדל"ן

חיפה מקדמת את תוכנית המתאר; שדה התעופה יפונה

הוועדה המחוזית החליטה לקדם את התוכנית. ניתן דגש על פיתוח בת גלים, ייעוד קרקעות למגורים במפרץ והרחבת הנמל על שטחי שדה התעופה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז חיפה דנה אתמול (ג') בתוכנית המתאר לעיר והחליטה לקדם את התוכנית. מטרתה היא התאמת העיר למאה ה-21 וחיזוקה כמטרופולין של הצפון. תנאים להפקדת התוכנית יגובשו ויובאו לדיון נוסף בפני מליאת הועדה באוקטובר.

 

בניגוד לערי החוף האחרות בארץ,

בחיפה השכונות היקרות נמצאות על רכסי ההרים ומטרת התוכנית היא לשנות מגמה זו ולפתוח את העיר אל הים באמצעות רחובות, טיילות ושדרות המחברים בין הרקמה העירונית וחוף הים.

 

בנוסף התוכנית כוללת את שדרוג אזור מפרץ חיפה והפיכתו לאזור תעסוקה ומסחר וייעוד שטחים למגורים, אשר יתנו מענה לגידול האוכלוסייה הצפוי לעמוד על כ-330 אלף תושבים בשנת 2025 , שנת היעד של התוכנית.

 

בהדר הכרמל התוכנית רואה אזור המחייב התחדשות עירונית וזאת על ידי פיתוחה כשכונת מגורים ובה רחובות עירוניים פעילים המשלבים פעילות של מסחר, תרבות, מוסדות ציבור ותיירות.

 

שכונת בת גלים הממוקמת על קו המים לאורך חוף הים תעבור תהליך של התחדשות עירונית ופיתוח השכונה. התוכנית מציעה פינוי שטחים המאוישים כרגע ע"י צה"ל, הרחבת המרכז הרפואי רמב"ם, בניית טיילת ופיתוח תחום המלונאות.

 

במבואות הדרומיים של חיפה מציעה התוכנית פיתוח של רובעים עירונים חדשים הכוללים שימושים מעורבים של מגורים ותעסוקה.

 

במרכז הכרמל ושדרות הרכס יתאפשר המשך פיתוח שדרות הרכס כרחוב עירוני וכציר מסחרי מיוחד, פיתוח מוקדים למגורים מסחר ומלונאות.

 

עיריית חיפה שואפת להפחתת תנועה בשכונות המגורים. התוכנית מציעה לתת עדיפות לצירי התחבורה הראשיים המיועדים לתחבורה ציבורית ולקבוע שימושי קרקע מעורבים אשר יפחיתו את הביקוש לנסיעות. בתוך כך מציעה התוכנית טיפוח מרחב להולכי הרגל ורוכבי אופניים. כמו כן, הוצע לבטל את שדה התעופה ולפנות את שטחי שדה התעופה לצורך הרחבת הנמל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x