$
נדל"ן

מורטימור צוקרמן שכר משרדים בבניין של הרבור גרופ בוול סטריט

קבוצת העיתונות של צוקרמן שכרה 9,300 מ"ר ותעביר את משרדיה לבניין של הרבור גרופ, המצויה בבעלות ישראלית חלקית

שי פאוזנר 12:4322.07.10

קבוצת הרבור גרופ, שבבעלות אלקטרה וקבוצת משקיעים אמריקאים, הצליחה להגיע בתוך פחות משישה חודשים לתפוסה של 85% מבניין המשרדים שרכשה בינואר האחרון ברחוב פלאזה 4 בוול סטריט.

 

הקבוצה דיווחה אתמול (ד') כי חתמה השבוע על הסכם שכירות במגדל עם קבוצות העיתונות הגדולה בניו

יורק, המחזיקה בעיתון "ניו יורק דיילי ניוז" והשבועון "יו.אס. ניוז אנד וורלד ריפורט", שיעבירו ביולי 2011 את משרדיהן לבניין. הקבוצה נמצאת בבעלות אייל ההון היהודי מורטימור צוקרמן, הנחשב לאחד הדמויות הבולטות בשוק העיתונות האמריקני, ואף כיהן בעבר כיו"ר ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב. צוקרמן שכר שתי קומות של כ-9,300 מ"ר בסך הכל, בחוזה ארוך טווח. "אנחנו מצפים בקוצר רוח למעבר לניו יורק פלאזה 4", אמר השבוע צוקרמן בשיחות עם התקשורת בניו יורק.

 

העיתונים מצטרפים לענקית הפיננסית ג'יי פי מורגן צ'ייס, שחתמה על הסכם שכירות ל-15 שנה ל-75% משטח הבניין, המשתרע על פני 100 אלף מ"ר ו-25 קומות.

 

"מדובר בתעודת כבוד עבורנו, ששוכרים מכובדים כל כך בחרו להפוך לדיירים מרכזיים בבניין שבבעלותנו," אמר ג'ורדן סלון, יו"ר ומייסד הרבור גרופ. "העסקה הזאת משתלמת במיוחד עבורנו בהתחשב בעובדה ששילמנו מחיר של פחות מאלף דולר למטר ברכישת הבניין", אמר ג'י צביבל, מנכ"ל הרבור גרופ ישראל. "עם דייר עוגן כמו ג'יי פי מורגן צייס ובשל המחיר הרכישה הנמוך, יש באפשרותנו להציע לשוכרים פוטנציאלים עסקה אטרקטיבית במיוחד וכבר בימים אלו מתנהל משא ומתן על השכרת שטחים נוספים".

 

הרבור גרופ רכשה את בניין המשרדים בניו יורק מידי ג'יי פי מורגן תמורת 107 מיליון דולר בינואר האחרון. הבניין, הכולל יותר מ-100 אלף מ"ר, שוכן בין הרחובות Broad ו-Water. מהחברה נמסר כי מחיר רכישת הבניין, הידוע בשם ניו יורק פלאזה 4, התבסס על תחשיב של כ-98 דולר לרגל רבוע.

 

קבוצת הרבור גרופ פעילה בשוק הנדל"ן בארה"ב החל משנת 1985 ומחזיקה בנכסים בהיקף של 2.6 מיליארד דולר בארה"ב, קנדה ואנגליה. נכסים אלו כוללים כמיליון מ"ר משרדים וכ-14 אלף יחידות דיור. החברה מחזיקה במשרדים בנורפולק, ניו יורק, שיקגו, לונדון ורמת גן. הבעלות על הקבוצה מתחלקת בין אלקטרה נדל"ן (20%), לבין שותפים אמריקאיים וישראלים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x