שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

דו"ח מהנדס על פרויקט הבימה: יש להפסיק מיידית את הבנייה

חברת אופיצי המבצעת את הפרויקט קיבלה את הדו"ח שהזמינה ממהנדס הקונסטרוקציה צבי סטריקובסקי, ובו נכתב כי יש סכנה מיידית לקריסת אלמנטים במתחם

שי פאוזנר 13:4329.06.10

סיבוב נוסף בפרשיית המפגעים לכאורה בפרויקט שיפוץ בניין הבימה. אתמול קיבלו אנשי חברת הבנייה אופיצי, שמבצעת את הפרויקט, דו"ח שלפיו ישנה סכנה מיידית לקריסת אלמנטים במתחם. הדו"ח שהוזמן ממהנדס הקונסטרוקציה צבי סטריקובסקי קובע כי הסכנה מצריכה הפסקה מיידית של הבניה.

 

מדובר

בדו"ח השלישי בפרויקט, כשבמקביל הקים משרד הפנים ועדה שאמורה להגיש מסקנות משל עצמה בעניין הליקויים.  תאריך היעד להגשת מסקנות אלה כבר עבר, ובינתיים נמשכות העבודות בשטח. באופיצי מאשימים את העירייה בכך שהיא בוחנת רק מספר קטן של ליקויים מתוך אלה שנמצאו בדו"חות שנכתבו על הפרויקט.

 

החלפת ההאשמות קיימת בסיס הפרויקט גם בין אופיצי וחברת הביצוע של הפרויקט, דניה סיבוס שבשליטת אפריקה ישראל. בכיר בדניה סיבוס המכיר את הפרויקט אמר היום ל"כלכליסט", כי להערכתו לא יהיה מנוס מלבנות חלק גדול מהפרויקט מחדש,  וכי הניסיון של המעורבים השונים בו למנוע זאת צפוי רק להעלות את גובה ההוצאה של המדינה עבור הפרויקט, בשל הזמן הרב שהוא עוד צפוי להימשך.

 

עיריית תל אביב יפו מסרה בתגובה: "ראשית יש להבהיר כי מבדיקת מהנדסי הקונסטרוקציה המקצועיים וברי הסמכא החיצוניים שבדקו לעומק את הטענות לגבי פרויקט "הבימה", עולה כי לא נמצאו נקודות כשל המערערות את יציבות הבניין ומחייבות הפסקת עבודה, או הכרזת המבנה כמבנה מסוכן. מקריאה ראשונית של הדו"ח שהוגש ע"י חברת אופיצי ואינג' סטריקובסקי נראה כי לא מדובר בממצאים חדשים המחייבים מסקנה שונה, אלא בפרשנות והמלצות. בכל מקרה, לאחר שנלמד את הדו"ח באופן מעמיק נוכל להתייחס".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x