שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עיריית הרצליה נלחמת במפצלי הדירות: תאפשר הקמת מגורי סטודנטים במרכז העיר

על פי תוכנית שאושרה היום ע"י הוועדה המקומית, יזמים יוכלו להקים קומפלקסים של מעונות סטודנטים במרכז העיר בבניינים קיימים וחדשים

דותן לוי 16:2823.06.10

עיריית הרצליה תאפשר הקמת מעונות סטודנטים ברחובות בן גוריון וסוקולוב במרכז העיר, כך עולה מתוכנית חדשה אשר אושרה היום (ג') עקרונית על ידי הוועדה המקומית. התוכנית תאפשר ליזמים להקים ולהפעיל באמצעות חברת ניהול קומפלקסים של מעונות סטודנטים במרכז העיר, בבניינים קיימים ובבנייה

חדשה.

 

בתוך כך, בעירייה הדגישו כי אין בכוונתם לאפשר פיצול דירות המשמשות למגורים, אלא סגירת דירות בקומות ביניים או במבנים בהם קיימים משרדים אשר אינם מושכרים.

 

כדי להסדיר את הנושא ולמנוע יצירת מתחמי דירות קטנים הציבה העירייה רף מינימום למקבץ מעונות של 15 יחידות דיור שכל אחת מהן תשתרע על שטח של 21-30 מ"ר. כל יזם שיפעיל מקבץ דיור יצטרך לשמש גם כחברת ניהול ולהציג לעירייה מסמכים המוכיחים כי השוכרים הם סטודנטים במוסד מוכר. מדי חצי שנה תבצע העירייה ביקורת על היזמים. כדי להקל על היזמים בנושא החניה ידרש היזם לספק חניה אחת לכל ארבע דירות.

 

במרכז הרצליה מאות דירות שפוצלו באופן בלתי חוקי ומושכרות לסטודנטים ולעולים חדשים. לדברי מהנדסת העיר, דניאלה פוסק: "המטרה של המדיניות היא למנוע ולהילחם בתופעת פיצול הדירות ע"י הסדרה ומיסוד של צורך אמיתי, הקיים בעיר הרצליה למעונות סטודנטים. המדיניות המדוברת נשענת על תב"ע תקפה, החלה ברחוב סוקולוב, והמאפשרת בנוסף למגורים רגילים, כלומר דירות בשטח שלא קטן מ-85 מ"ר, מגורים מיוחדים כגון: בתי אבות, פנסיונים, דיור מוגן, אכסניות ומעונות. המדיניות שנקבעה היום תיצור העדפה של מעונות לסטודנטים לאותם מבנים וקובעת הסדרים של אחזקה, ניהול בעלות ואבטחת השימוש על ידי סטודנטים בלבד".

 

ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן: "בעיר הרצליה ישנו ביקוש רב למגורים מצד קהל סטודנטים גדול, הלומד בעיר, התגייסות העירייה למימוש תוכנית זו תאפשר לשכן במרכז העיר מאות סטודנטים במספר מוקדים העתידים להפוך לקומפלקסים שיכילו יחידות דיור קטנות המותאמות לסטודנטים תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים ובכך לתרום לחיי המסחר, התרבות והפנאי במרכז. סטודנטים שיגורו במרכז יוכלו להנות ממוקדי התרבות במרכז הנמצאים במרחק הליכה, בניהם האנסמבל של הרצליה, הסינמטק, מוזיאון לאומנות מודרנית, בתי קפה וברים שנפתחו באחרונה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x