$
נדל

קרדן נדל"ן השלימה רכישת מתחם אכטמן תמורת כ-165 מיליון שקל

החברה תשלם למשפחת אכטמן, בעלת הקרקע, 77.1 מיליון שקל, ולמינהל מקרקעי ישראל תשלם 76.4 מיליון שקל במסגרת הסכם הפיתוח שנחתם עימו

חברת קרדן נדל"ןמדווחת היום (ה') על השלמת רכישת מתחם אכטמן ברחוב דרך מנחם בגין בתל אביב. מתחם אכטמן, ששטחו 5 דונם, ממוקם סמוך לבית קרדן. התב"ע (תכנית בנין עיר) הנוכחית מאפשרת היקף בניה של כ-40 אלף מ"ר המיועדים למשרדים, מסחר ומגורים.

 

היקף העסקה כפי שנמסר מקרדן נדל"ן הוא 165 מיליון שקל. החברה תשלם למשפחת אכטמן, בעלת הקרקע, סכום של כ-77.1 מיליון שקל, ובמקביל תשלם למינהל מקרקעי ישראל כ-76.4 מיליון שקל במסגרת הסכם הפיתוח שנחתם מול המינהל לגבי הקרקע. כמו כן, תשלם קרדן נדל"ן לעיריית תל-אביב סכום של כ-12.4 מיליון שקל בגין רכישת זכויות החכירה במתחם.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט" לפני כשנה מתחם אכטמן הוא חלק מחטיבת הקרקע האחרונה בתל אביב בה ניתן להקים מגדלי משרדים על פי תב"ע מאושרת. שטחה הכולל של חטיבת הקרקע הוא 63 דונם וחזון עיריית תל אביב בשטח זה הוא הקמת מרכז עסקים נרחב לאורך צירי התנועה המרכזיים בגבולה המזרחי של העיר: איילון, מנחם בגין, רחוב נחלת יצחק ודרך נמיר.

 

באזור עתידה להתקיים פעילות התחבורה העיקרית בעיר - ובכלל זה רכבת בין־עירונית ופרברית, רכבת קלה ותחנות אוטובוס עירוניות ובין־עירוניות שיניידו את העובדים מחוץ לעיר למקום עבודתם ובכך יצמצמו את מספר כלי הרכב שנכנסים לעיר מדי יום.

 

איתן סורוקה, יו"ר קרדן נדל"ן אמר היום: "השלמת העסקה הנוכחית תאפשר לנו ליצור מתחם משמעותי המשלב משרדים, מסחר ומגורים באזור מבוקש ביותר".

 

סורוקה הוסיף כי המתחם נהנה מנגישות מצוינת, נמצא על צירי תנועה מרכזיים וקרוב לבית המשפט, מתחם התרבות, פרויקט השוק הסיטונאי, עזריאלי ועוד וכי ציר מנחם בגין צפוי לעבור בשנים הקרובות פיתוח משמעותי ביותר. יצויין עוד כי קרדן נדל"ן מנהלת משא ומתן עם גוף גדול לגבי מכירת 10,000-15,000 מ"ר באחד המבנים בפרויקט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x