נדל"ן

הושלמה העסקה: בריטיש ישראל רכשה 50% מקניון באר שבע תמורת 150 מיליון שקל

החברה שבשליטת ליאו נואי השלימה את רכישת האחוזים ב"גרנד קניון באר שבע" מידי אלי להב. הפתיחה צפויה בעוד שנתיים וחצי

דותן לוי 12:3409.05.10

חברת בריטיש ישראל בשליטת ליאו נואי ובניהולו של עמיר בירם השלימה רכישת 50% מ"גרנד קניון באר שבע" מידי אלי להב. העסקה תבוצע על ידי רכישת החלק היחסי בחברה המחזיקה בנכס בתמורה ל-150 מיליון שקל שיוזרמו בשני שלבים: בשלב ראשון יינתנו 70 מליון שקל, והעברת יתרת הכספים תבוצע בהתאם לאבני הדרך שנקבעו בין הצדדים.

 

על פי הערכות היזמים, חלקה של בריטיש בעלות הקמת הקניון, שצפוי להיפתח בעוד כשנתיים וחצי, מוערך ב-450-400 מיליון שקל (כולל בנייה, מרכיב הקרקע ומימון).

 

במסגרת ההסכם, הוחלט כי הקניון ינוהל על ידי בריטיש ישראל, וכי תובטח לחברה תשואה שנתית מינימלית של 8.75% על השקעתה הכוללת בפרויקט. עד כה כבר שווקו כ- 17.5 אלף מ"ר מהשטחים לרשתות שיווק מובילות. כמו כן, הוסכם בין הצדדים כי להב ישמש כיו"ר החברה המשותפת. בנוסף, בשש השנים שלאחר פתיחת הקניון לבריטיש ישראל תהיה אופציה לרכישת חלקו של להב בנכס.

 

קניון באר שבע ממוקם בחלקה המערבי של העיר, עם נגישות לכל שכונות המגורים העיקריות בה. על פי הערכות היזמים, הקניון ישרת כ- 500 אלף איש באזור מטרופולין באר שבע, מתוכם כ- 200 אלף תושבים מהעיר באר שבע וכ- 300 אלף תושבים מישובי הסביבה, עם צפי לקהל רחב יותר בעתיד - עם הרחבת מסילת הרכבת, המשך הבנייה של כביש 6 והעברת מחנות ההדרכה של צה"ל מאזור המרכז לאזור הדרום.

 

הקניון, שנמצא כעת בשלבי חפירה ודיפון, יכיל שטחי השכרה בהיקף של כ-45 אלף מ"ר וכ- 2,300 מקומות חנייה.

 

עו"ד חגית בבלי ממשרד יגאל ארנון ייצגה בעסקה את בריטיש ישראל, עו"ד זיו לב ייצג את קבוצת להב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x