• תפריט
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט" - בסר מכרה את כל 300 הדירות בפארק צמרת

מאז ינואר מכרה החברה בשליטת נחשון קיוויתי את הדירות בשני המגדלים - הקיים והמתוכנן לקבוצות רכישה, בכ־750 מיליון שקל

שי פאוזנר 08:5204.05.10

חברת בסר שבשליטת נחשון קיוויתי השלימה בשבוע האחרון שתי משימות שנראו לפני כמה חודשים בלתי אפשריות. הראשונה היא השלמת הסכם הרכישה של מגרש בן 7 דונמים - השני בפארק צמרת שהיא רוכשת, ושעליו תקים מגדל תאום למגדל שכבר הקימה בשכונת המגדלים, בשם מגדל מנהטן 2. החלק השני והקשה יותר היה השלמת מכירת כל הדירות במגדלים לשתי קבוצות רכישה. ל"כלכליסט" נודע כי בפרויקט נמכרו 300 דירות בשווי של כ־750 מיליון שקל, כלומר 3,600 דולר למ"ר בממוצע.

 

המשימה הושלמה

 

את המשימה הראשונה - רכישת הקרקע להקמת כ־150 דירות, השלימה קבוצת הרכישה שמובילה בסר אתמול לאחר שתי דחיות שבעטיין סברו בשוק כי העסקה על סף פיצוץ. אחד המכשולים בדרך לסגירה היה הצורך באישור שר הפנים שניתן באפריל האחרון, מאחר ש־16.7% מהמגרש היו בבעלות עיריית תל אביב. חבס קנתה מהעירייה את השטח, שהיווה כ־10% מהמגרש, בספטמבר 2009 ב־18.3 מיליון שקל.

 

המשימה השנייה הושלמה לאחר חמישה חודשים בלבד, שבהם הצליחה בסר למכור את כל הדירות בשני המגדלים. החברה מעריכה שהקמת המגדל השני תוכל לצאת לדרך בתוך שלושה חודשים בלבד. מבסר נמסר ל"כלכליסט" כי הליווי הפיננסי לקבוצה השנייה נסגר לאחרונה. בנק הפועלים, המלווה את הקמת המגדל הראשון, ילווה גם את הקמת השני. הפרויקט כולו תוכנן על ידי האדריכל משה צור.

 

קיוויתי בפארק צמרת קיוויתי בפארק צמרת צילום: עמית שעל
"המחירים כאן עולים"

 

קיוויתי הפסיד בשנה שעברה במכרז על מתחם שרונה בדרום הקריה, שאותו רכשה בסופו של דבר משפחת גינדי. הוא סיפר בעבר כי רבים מאלה שרצו לרכוש ממנו דירות בשרונה היו הבסיס לקבוצה בפרויקט החדש.

 

יש טענה בתל אביב שהפעילות העסקית בפארק צמרת הואטה מאוד בחודשים האחרונים. זה נכון?

"הפרויקט שלנו הוא דוגמה לכך שהאמירות הללו אינן נכונות", אמר קיוויתי. "השוק בשכונה הגיב יפה לתחילת היציאה מהמשבר הכלכלי בעולם ובישראל, והמחירים בה עולים בתקופה האחרונה. אחד הסימנים לכך היא התקדמות הקמת פרויקט הקניון של קבוצת גזית גלוב, שצפוי להיפתח בשכונה בתוך כארבעה חודשים, וסימן נוסף הוא שהעירייה כבר החלה לפעול לקראת ביצוע עבודות תשתית שיכללו, בין השאר, הקמת רחובות הולנדיים ופינות מנוחה רבות בשכונה".

אומרים שעיקר הרתיעה מהשכונה היא בגלל המיקום הרועש שלה.

 

"כל הדירות בשכונה הוקמו בשיטות מתקדמות שמאפשרות לבודדן מהרעש בחוץ. הדירות הללו הן כמו 'עולם הדממה' כשסוגרים את החלונות בהן".

 

בשנתיים האחרונות נהפך המושג "קבוצות רכישה" למוכר בכל בית בישראל. זה עשה טוב לתחום שלך?

"אני חושב שהתקשורת ניפחה את העניין מעבר לכל פרופורציה, וזה הביא הרבה מאוד אנשים לא מקצועיים לענף שלנו. מדובר בביזנס רגיש, שרק מי שמנוסה בבנייה צריך להיות בו. אם הייתי זוג שמחפש דירה, הייתי קודם כל בודק מי מארגן את הקבוצה. אם אתה שואל אותי - מארגני ומארגנות קבוצות רכישה שהרקע שלהם הוא עריכת דין או תיווך נדל"ן ולא ייזום או הנדסה, הם מסוכנים ולא הייתי קונה מהם". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x