$
נדל"ן

עיריית ת"א אישרה את פרויקט הדיור בר השגה

יוצאו לבנייה שטחים להקמת דירות 80 מ"ר שיעלו כ-450 אלף שקל. על העירייה יהיה למצוא כלים לתמוך בקבלנים ויזמים שירצו לבנות דירות במסגרת זו

שי פאוזנר 18:5501.03.10

עיריית תל אביב אישרה הערב את התוכנית של ראש העירייה, רון חולדאי, לפרויקט דיור בר השגה.

 

על פי החלטת העירייה, יוצאו מתחמים שלה למכירה לקבלנים ויסובסדו פרויקטים שיכללו דירות למעוטי יכולת תושבי תל אביב. במסגרת זו אושר עקרונית גם סעיף שלפיו יוצאו בעיר לבנייה שטחים

להקמת דירות 80 מ"ר שיעלו כ-450 אלף שקל. מעבר לכך, יהיה על העירייה למצוא כלים לתמוך בקבלנים ויזמים שירצו לבנות דירות במסגרת זו.

 

העירייה סימנה בעניין זה כמה מתחמים שכבר עומדים על הפרק לבנייה ברת השגה; מתחם בגני שפירא להקמת 100 יחידות דיור, מתחם הגדנ"ע באיזור תל כביר להקמת 24 דירות גדולות יחסית של 120 מ"ר, מגרש נוסף בצפון-מערב העיר ל-150 דירות ומתחם נוסף בצפון (מתחם רבינא ברמת אביב) בו מתכננות 32 דירות.

 

הדירות יוצעו למכירה במחיר של כ-5,300 שקל למ"ר בממוצע. מי מהזוגות שיחליט לשכור דירה, ישלם שכר דירה חודשי שלא יעלה על 25% ממשכורתו.

 

אותם זוגות ייאלצו לעמוד בסדרת קריטריונים שתציב העירייה; אלה יהיו זוגות המשתכרים עד לשכר הממוצע במשק - שכר נטו של עד 12 אלף שקל לזוג בחודש, שאין ברשותם דירה ושגרים בעיר לפחות שלוש שנים.

 

רוב הדירות (כ-70%) יוצאו לזוגות עם ילדים. העירייה תציע במסגרת זו קרקע עירונית לבנייה לקבלנים עבור דירות שיושכרו לתקופות של 15-5 שנים. בעלי דירות לא יוכלו להעלות ככל העולה על רוחם את שכר הדירה וייאלצו לעמוד בעניין זה בקריטריונים של העירייה. רק לאחר תקופת השכירות שתקבע העירייה יוכלו הדירות להימכר.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x