שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אושרה הקמת בית מלון מול תיאטרון הבימה בתל אביב

יזמי התוכנית, משפחת קרייתי מטלון ,מתכננים להקים בנוסף למלון גם מרכז לתרבות ואמנות במקום

דותן לוי 18:2022.02.10

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה היום (ב') למשפחת מטלון קרייתי הקמת מלון משולב עם מרכז תרבות מול תיאטרון הבימה בתל אביב. התוכנית ממוקמת בין הרחובות אחד העם ושדרות רוטשילד. כיום בנויים במתחם שני מבנים בני 3 קומות עם בנייה חלקית על הגג, בהיקף של כ-1,450 מ"ר, אשר משלבים קומת

קרקע המשמשת למסחר.

 

על פי תוכניות תקפות ניתן לבנות במקום בנייני מגורים, אולם לאור מיקום המגרש על נקודת המפגש של שלוש שדרות מרכזיות בעיר (ח"ן, בן-ציון ורוטשילד), ובסמוך לריכוז מבני ציבור (תיאטרון הבימה, היכל התרבות וביתן הלנה רובינשטיין) הוחלט לאפשר את שינוי הייעוד ל"מבנים ומוסדות ציבור ותיירות".

 

שינוי הייעוד יאפשר מרתף שיכלול מרכז תרבות ואמנות, ומעל לפני הקרקע ייבנה מלון עירוני. בנוסף, תאפשר התוכנית שמושי מסחר בקומת הקרקע דוגמת בתי קפה ומסעדות, וכן הקמת גלריה, חנות עיצוב וחנות לחומרי גלם לאמנים.

 

התוכנית מציעה שתי חלופות לבניית המתחם, בינוי חדש או תוספת בנייה למבנים הקיימים. מספר הקומות שניתן יהיה לבנות במקום יעמוד על 5 קומות בשטח כולל של 5,000 מ"ר.

 

משפחת מטלון קרייתי היא אחת המשפחות הוותיקות בתל אביב ומחזיקה בבעלותה קרקעות רבים ברחבי הארץ. יזמי הפרויקט הם ספי קרייתי ואחותו יהודית מטלון קרייתי, הנחשבים לחובבי תרבות ונמנים על חוג ידידי הבימה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x