שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

רוצים נוף לים: שכנים של מלון מתוכנן ברחוב הירקון בת"א דורשים פיצוי בסך 11.5 מיליון שקל

על פי הערר שהוגש, המלון שיתנשא לגובה 70 מטר, יגרום לחסימת הנוף לים, הצללה על בתי הדיירים והמלון הקיים ברחוב ועומסי תנועה כבדים ברחוב השקט

בניית מלון פורום פאלאס ברחוב הירקון הינה הרסנית לבעלי הנכסים ברחוב חבקוק ותגרום לירידה משמעותית בערכם, כך נכתב בערר שהגישו השבוע בעלי דירות ברחוב חבקוק לועדת הערר לתכנון ובניה בעיריית תל אביב. לפי טענתם המלון יצור פקקים ברחוב השקט בדרך לחוף מציצים והנמל, ויגרום להצללה

על בתיהם.

 

בניית המלון אושרה באוגוסט 2006 כחלק מאישורה של תב"ע (תכנית בניין עיר) אשר הגדילה את זכויות הבניה בחלקה סמוכה בה היה בעבר מלון פאלס, ושמזה שנים רבות עמדה ריקה. בהתאם לתכנית אושרה בחלקה זו תוספת של כ-400% בניה נוספים.

 

על פי הערר, על החלקה עתיד להיבנות בחלקה זו מרכז מסחרי בשטח של 3,000 מ"ר ועליו מלון ובו 600 חדרים, שיתנשא לגובה 70 מטר. בנוסף התכנית אף הרחיבה את רחוב חבקוק מרחוב חד סטרי לרחוב דו סטרי, והכניסה אל השטח המסחרי והמלון יהיו דרך רחוב זה בלבד.

 

תביעת הפיצויים הוגשה בשם הדיירים ע"י משרד עורכי הדין משה שוב ושות' כחלק מסעיף 197 של חוק התכנון והבניה, אשר מעניק זכות תביעה לפיצויים בגין פגיעה במקרקעין הנגרמת ע"י תוכנית כמוגדר בחוק. עו"ד אייל מאמו ממשרד עורכי הדין צבי אגמון אשר מייצגים את חברת אתבליסמנט, בעלת מלון פורום פאלאס, אמר היום (א') כי לא ידע על הערר שהוגש. "ידוע לי על התביעה של הדיירים, וידוע לי שהוועדה המקומית דחתה את התביעה. 197 זו אופנה שתחלוף מהר. סוף סוף מנסים לנצל את הקרקע שעומדת שם כאבן שאין לה הופכין. יש שם תב"ע בתוקף שנותנת זכויות".

 

על פי מאמו התלונה על ירידת ערכי הנכסים מופרכת. "הם מנסים להוציא כסף בכוח. זו האופנה היום. כשנקבל את התביעה נתייחס בכובד ראש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x