$
נדל"ן

הפתעה בבאר שבע - בריטיש קונה חצי מהקניון של אלי להב במקום מליסרון

העיסקה נחתמה לפי שווי קרקע של 250 מיליון שקל, והצדדים צפויים להשקיע בפרויקט כ-500 מיליון שקל נוספים

שי פאוזנר 12:2031.01.10

 

בריטיש ישראל, בעלת רשת קניוני ישראל, חתמה על עסקה שבמסגרתה היא תרכוש חצי מקניון באר שבע שמקימה קבוצתו של היזם הדרומי, אלי להב.

 

העסקה הפתיעה רבים בשוק הנדל"ן. כפי שנחשף ב"כלכליסט", להב חתם בדצמבר על עסקה למכירת חצי מהקניון שטרם קם עם חברת מליסרון של משפחת יולי עופר, לפי שווי קרקע של 250 מיליון שקל, הצדדים צפויים להשקיע בפרויקט עוד כ-500 מיליון שקל נוספים.

 

העיסקה בוטלה, והבוקר חתם להב על מסמך עקרונות מותלה, למכירת חצי מחברת מ.ל.א. הנגב יזמות והשקעות שהיא הבעלים של מגרש בשטח של כ־62 דונם במרכז
באר שבע עליו עתיד להבנות הקניון.

 

מדובר במרכז מסחרי שיכלול שטחי מסחר ומשרדים. נציין כי העסקה מותנית בין היתר באישור הממונה על ההגבלים העסקיים ובעמידה בהיקף שיווק מוסכם.

 

בתמורה למניות שיוקצו לבריטיש ישראל, החברה התחייבה לשלם לאחר קיום התנאים המוקדמים, כ־155 מיליון שקל, ותשלום נוסף המותנה בהצלחת הקניון. מדובר בעסקה מדורגת על פני כמה שנים, והצדדים הסכימו לפעול לחתימת הסכם מפורט בתוך 45 ימים.

 

קניון באר שבע צפוי להשתרע על מתחם של 50 אלף מ"ר, מתוכם כ-40 אלף מ"ר שטח מסחרי, כ-5,000 מ"ר של מתחמי בילוי ופנאי וכ-3,000 מ"ר שיוקדשו לעסקי שירותים (בנקים, דואר, קופ"ח, בתי מרקחת ועוד). מתחם הקניון יכלול גם 1,800 מקומות חניה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x