שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אושרה הקמת העיר החרדית כסיף שבנגב – תכלול 50 אלף תושבים

העיר תיבנה על פני שטח של 4,750 דונם, ובה 10,000 יחידות דיור. החברה להגנת הטבע מתנגדת לבנייה

כתב כלכליסט 13:2619.01.10

הוועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הוולנת"ע) של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, אישרה היום (ג') את הקמת העיר החרדית כסיף בתל ערד בנגב. העיר תיבנה על פני שטח של 4,750 דונם, ובה 10,000 יחידות דיור, המיועדת, על פי התוכנית, למינימום של 50 אלף איש.

  

על פי המועצה

הארצית לתכנון ובנייה, מכסות הקרקע, והארגון הפנימי של ייעודי הקרקע ביישוב, נגזרים מאורח החיים החרדי - דירות גדולות יחסית והקצאה גבוהה של קרקע למוסדות ציבור בתחומי החינוך והדת, כמו גם קיומם של עוגנים תרבותיים ודתיים והצורך להקצות שטחי מסחר ותעסוקה טיפוסיים לאוכלוסייה. כמו כן, כדי להקים את העיר ולמשוך אוכלוסייה חרדית לדרום, יש צורך במרכז שירותים עירוני שייתן מענה לצרכים של אוכלוסייה זו. גם צפיפות הדיור מותאמת לאוכלוסייה החרדית  

 

מהחברה להגנת הטבע, שהצביעה נגד הקמת העיר, נמסר: "פיתוח יישובים חדשים, הכולל הן בניית בתי מגורים והן תשתיות נלוות נדרשות כגון כבישים, חשמל, ביוב ומים, פוגע בנוף, מצמצם את כמות השטחים הפתוחים, ומוביל להרס בתי גידול ולנזק אקולוגי. החברה להגנת הטבע שותפה לרצון לחזק את ההתיישבות, בפרט באזורי הפריפריה, אולם ראוי להשיג יעד זה בראש ובראשונה על ידי עיבוי הישובים הקיימים. היישובים המצויים ממזרח לבאר שבע עדיין רחוקים ממיצוי הקיבולת שלהם ובחלקם אף רחוקים מגודל מינימאלי המאפשר קיום קהילה מאוזנת ועצמאית. מיקומה המוצע של העיר כסיף, בלב בקעת ערד, יפגע ברצף השטח האיכותי הפתוח של בקעת ערד. להקמת הישוב יהיו השלכות משמעותיות על המרחב בשל רגישותו הנופית הגבוהה וקרבתו לגן הלאומי תל ערד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x